AKCAN’A FRANSA’DA YILIN ŞEHİR YÖNETİCİSİ ÖDÜLÜ VERİLDİ

Denizli’nin Çal ilçesinde 2014 yılından bu yana belediye başkanlığı yapan MHP’li Fethi Akcan’a, Fransa’nın Cannes kentinde düzenlenen törenle “Yılın şehir yöneticisi” ödülü verildi. Ödülü merkezi İngiltere’de olan Global Liderler Kulübü (Oxford Global Club of Leaders) verdi. Cannes’teki ödül törenine katılan Başkan Akcan, “Ödülü Çal halkı adına aldım, çok mutlu ve gururluyum” dedi...

06-10-2019 17:40

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan bir süre önce Global Liderler Kulübü tarafından etkili şehir yönetimi, potansiyel yatırımcılar ve uluslararası iş çevrelerinin dikkatini çekme adına yapılan çalışmalar nedeniyle yılın şehir yöneticisi adayı gösterilmişti.
Global Liderler Kulübü Genel Sekreteri Alexandra Ferguson tarafından Fransa’nın Cannes kentindeki törene davet edilen Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, burada dünyanın dört bir tarafından törene davet edilen yerel yöneticiler ve siyasetçilerle bir araya geldi.
“DENİZLİ VE ÇAL ADINA GURURLUYUM”
Prestijli uluslararası ödülünü alan Başkan Akcan, “Denizli ve Çal adına mutlu ve gururluyum. Başta tarım ve turizm olmak üzere bir süredir sürdürdüğümüz çalışmalar, yabancı yatırımcılarla yaptığımız görüşmeler; Avrupa’nın en etkili sivil toplum örgütlerinden Global Liderler Kulübü’nün de dikkatini çekmiş. Çal’ın isminin Avrupa arenasında da konuşuluyor olması, bir yerlere aday gösterilmesi ve şahsıma ödül verilmesi Çal halkının başarısıdır. 19 bin kişinin yaşadığı güzel ilçemizin Fransa’da ödüllendirilmesi Denizli ve Çal’a büyük gurur yaşatmıştır” diye konuştu. 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.