BÜYÜKŞEHİR BU KEZ ŞAŞIRTTI

Denizi Büyükşehir Belediyesi Karahasanlı'da 1. ihalesinde 30 Milyon TL altında satışı yapılan arsanın satışını iptal etmiş 2. ihalede ise yine  30 milyon TL'nin altında satış yapılmıştı. 23 dönümlük arsanın 2. ihalesi de iptal edildi. Gündem de ise arsanın 5'er bin m2 bölünerek satılması ve daha çok katılımcı ile 40 milyon TL üzerinde satışının gerçekleşeceği konuşuluyor. ..

15-10-2020 22:31

Geçtiğimiz haftalarda 2 kez satışı yapılan 23 bin metrekare arsa için 2. ihalede iptal edildi.  Denizlispor Başkanı Ali Çetin ve 2 ortağı ile alınan arsa 30 milyon TL altında kaldığı için Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından iptal edildi . 


Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından 1. ihale 26 milyon 500 Bin TL alıcı bulmuştu. Denizli Büyükşehir Belediyesi arsa satış bedelinin 30 Milyondan az olmayacağını iddia ederek, ihaleyi iptal etti. Tekrar ihaleye çıkan arsa, 28 milyon 500 Bin TL’ye alıcı bulurken, 30 Milyon’un altında olması kafaları karıştırmıştı. İddiaya göre Arsayı alan ortaklar arasında ise Denizlispor Başkanı Ali Çetin’in de olduğu öğrenilirken, 2. ihalenin de iptal edilmesi dikkat çekti.

Denizli Büyükşehir Belediyesi 23 dönüm alana sahip Karahasanlı Mahallesinde yer alan arsanın bölünerek satış yapılacağı öğrenildi. Arasa'nın 4 yada 5 parçaya bölünmesi halinde ise ihaleye  katılımcının artacağını ve arsanın 40 milyon TL üzerinde satışa sunulması bekleniyor.

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.