Denizli OSB’de Çatı Üzeri Güneş Enerjisi Santralleri Kurulumu Anlatıldı

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ve Prime Enerji işbirliği ile düzenlenmiş olan “Çatı Üzeri Güneş Enerjisi Santralleri Kurulumu” konulu bilgilendirme toplantısı Denizli OSB Konferans Salonunda gerçekleşti...

19-04-2018 10:59

Seminer öncesi konuşma yapan Bölge Müdürü Ahmet Taş, “Sanayicilerimizi her konuda bilgilendirmeye devam ediyoruz. Enerji konusunda dışa bağımlılığı azaltmak amacıyla sanayicilerimizin fabrika çatı sistemleri üzerine güneş enerjisinden elektrik üretimi yapmalarını destekliyoruz. Bu konuda projeleri olan firmalara da gerekli kolaylıkları sağlayacağız.” dedi. 

Prime Enerji Off-Grid Projeler Koordinatörü İbrahim Karadeniz ve İş Geliştirme Müdürü Özge Erdoğan tarafından sunulan toplantıda; Çatı üzeri güneş enerjisinin uygulanmasında öz tüketim modeli, Fotovoltaik paneller, güneş enerjisi konusunda temel ve uygulamalı araştırma ve geliştirmenin özendirilmesi, güneş enerjisi kullanımının yaygınlaştırılması konularında ayrıntılı bilgiler verilmiştir.

 Prime Enerji İş Geliştirme Müdürü Özge Erdoğan, “Ülkemizde son yıllarda hızla Artan Güneş Enerjisi Santralleri, saha kurulumlarından sonra Endüstriyel çatı üzeri öztüketim modeli ile devam ediyor. Fabrika çatılarını enerji santrallerine dönüştürerek aynı yerde üretim ve tüketim yapan kendi enerjisini kendi üreten bağımsız tesisler için çalışıyoruz. Tesisleriniz için fark yaratmanız ve tahmin edilebilir fiyatlarla elektrik enerjinizi kullanabilmeniz için bizi her zaman arayabilirsiniz.” dedi.

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.