Ev Tekstili Denizli’de Ekonominin Lokomotifi

AK Parti MKYK üyesi, Denizli Milletvekili Av.Cahit Özkan, İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı EVTEKS Fuarına katılan Denizli Firmalarını ziyaret ederek, sektör yetkilileri ve katılımcılar ile bir araya geldi...

27-04-2018 13:42

Ev tekstili sektöründeki tüm yeniliklerin sergilendiği ve modaya yön veren trendlerin ziyaretçilerin beğenisine sunulduğu, 1.000’den fazla markayı 120 ülkeden, 150 bin ziyaretçiyle buluşturan 24. İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı (EVTEKS), Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TETSİAD) iş birliğiyle CNR EXPO Yeşilköy’de başladı. 

DENİZLİ’DEN 94 FİRMA
Ev tekstili ve dekorasyon denildiğinde akıllara gelen ilk fuarlardan olan ve 23 yıldır mayıs ayında organize edilen EVTEKS, bu yıl ilk kez nisan ayında düzenlendi. Yaklaşık 600 firmaya ev sahipliği yapan, ev tekstili sektörünün gücünü, prestijini ve tecrübesini yansıtan EVTEKS Fuarına Denizli'den 94 firma katıldı. Milletvekili Özkan, fuara katılan tüm Denizli firmalarının standlarını tek tek gezerek sektör yöneticileri ile bir araya geldi.

EV TEKSTİLİ DENİZLİ’DE EKONOMİNİN LOKOMOTİFİ
Tekstilin Denizli’de binlerce yıllık geçmişi olduğunu belirten Milletvekili Özkan; üretimi, istihdamı ve ihracatı ile ev tekstilinin Denizli ekonomisinin lokomotif sektörü olmaya devam edeceğini ifade etti.
EV TEKSTİLİ İHRACATI KONUSUNDA MESAFE KATETTİK
Gelişen teknolojiyi ve Türkiye’nin motif zenginliğini ev tekstili sektörünün çok iyi kullandığını ifade eden Özkan: “Bugün ev tekstili katma değer açısından Türkiye’nin en değerli sektörlerinden biri. Sektörün üretim kapasitesi çok büyük, dünyada ilk 3 ülkeden biriyiz. İhracatta ilk 4’teyiz. Dünyadaki ev tekstili üretiminin yüzde 5-10’luk kısmı bizde. Ciddi bir mesafe kat ettik, bundan sonraki aşama kendi markalarımızla dünyada tanınmak. Bu anlamda alacağımız çok yol var. İşimize dört elle sarılmalıyız.”diyerek sözlerine son verdi.

DENİZLİDEN KATILAN FİRMALAR FUARDA FARK YARATMIŞ
Fuara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Özkan; "Bugün 24’üncüsü düzenlenen EVTEKS fuarına Denizli'mizden katılan firmaların stantlarını ziyaret ettik. Gördük ki Denizli katma değeri yüksek ürünler üreterek pazardaki rekabet gücünü hızla artırmaya devam ediyor. Denizli’den katılan firmalarımızın son derece farklı ve şık tasarımlar barındıran konseptleriyle bu fuarda da farkını ortaya koyduğunu görüyoruz. Biz her yerde ve her zaman Denizlili firmalarımızın yanındayız. Denizli'mizi böylesi önemli bir sektörde başarıyla temsil eden firmalarımızla gurur duyuyor, kendilerine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.