Geçmişe saygılı, güçlü gelecek bu okulda

Özel Bitek Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Gazileri Unutmadı...

24-09-2018 13:21

Özel Denizli Bitek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 19 Eylül Gaziler Günü ile ilgili bir etkinlik gerçekleştirdi. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve geçmişten bugüne ülkemizin ve Cumhuriyetin bekâsı için iç ve dış düşmanlara karşı her zaman canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen kahraman gazilerimizi andı.

Gerçekleştirilen etkinliğe Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Dernek Başkanı Mustafa Işık, Gazi Hüseyin Yerli ve Gazi Mustafa Dağ katıldı. Okul öğretmenlerinden Ceren Şahin, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ait olan bir sözünü coşkuyla paylaştı. “Vatan mutlaka selâmet bulacak, millet mutlaka mutlu olacaktır. Çünkü kendi selâmetini, kendi saadetini memleketin ve milletin saadeti ve selâmeti için feda edebilen vatan evlâtları çoktur.” diyen Ceren Şahin başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahramanca savaşmış gazilerin, Gaziler Haftasını içten dilekleriyle kutladı.
Öğrencilerinin bugünlere nasıl gelindiğini bilmesi ve milli duygularının gelişmesi adına dini ve milli bayramların yanı sıra, bu tür etkinliklere devam edeceklerini belirten Özel
Bitek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ali Ozan, “Öğrencilerimizle bu okulda sadece ders işlemeyeceğiz. Eğitim ve öğretim sadece ders kitaplarında verilen konular değildir. Biz bu günlere Atalarımız ve onların verdiği mücadele ile gelebildik. Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bütün gazilerimizin Gaziler Haftası kutlu olsun” dedi. Etkinliğe davet edilen gaziler ile sohbet etme fırsatı bulan ve anlattıklarını merakla dinleyen öğrenciler beraber yemek yeme fırsatı buldukları gazi dedelerini çok sevdi. Bol bol hatıra fotoğrafı çektiren öğrenciler ise etkinliklerden mutluluk duyduklarını belirterek, okulda bulunan etkinlikler için öğretmenlerine teşekkür etti.

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.