Müdür Oğuz öğrenci, öğretmen ve velilere seslendi

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının başlamasını yayınladığı mesajla kutladı. Öğrenci, öğretmen ve velilere seslenen Oğuz, çağın gereklerine uygun milli ahlaklı nesil yetiştirmek için var güçle çalıştıklarının altını çizdi...

17-09-2018 13:48

İşte Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un mesajı: Yöneticisi, öğretmeni, öğrencisi ve velisi ile yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın coşkusunu, tatlı telaşını ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. İlimizde 1132 resmi ve özel kurumumuz, 9794 Derslik, 187.658 öğrencimiz ve 14.355 öğretmenimiz ile eğitim öğretime başlıyoruz.

Eğitim, şüphesiz her dönemde bütün toplumların öncelikleri arasında yer almıştır. Günümüzde de büyük bir hızla değişen ve gelişen milletler, dünya birincisi olma yarışlarını, bütün bireyler için sağlanan kaliteli ve nitelikli bir eğitimle güçlendirip hızlandırmaktadır.

Bu hedefi gerçekleştirmek için, eğitimde kalitenin yükseltilmesini, eğitim siteminin küreselleşen dünyanın şartları ve toplumun beklentileri doğrultusunda çağdaş ölçütlere kavuşturulmasını, ezbercilikten uzak, insanı temel alan, bilginin üretilmesini ve kullanılmasını öğreten çağdaş eğitim politikaları ile araç ve yöntemlerinin benimsenmesini amaçlayan çalışmalar kararlılıkla sürdürülmektedir.


Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu eğitim-öğretim yılında da en büyük amacımız, çocuklarımızı ve gençlerimizi bilim ve teknolojinin gerektirdiği şartlar yanında, pedagojik eğitim esasları doğrultusunda yetiştirip; yüreği insan sevgisiyle dolu, Türk Milletinin milli, ahlaki, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen ve
koruyan, ailesini, vatanını, milletini ve bayrağını seven ve bunları davranış haline getiren başarılı bireyler olarak yetiştirmektir.
Sevgili Öğrenciler,

Uzunca bir tatil sonrası, eğitim-öğretime başlamanın tatlı heyecanını yaşıyorsunuz. Tatilde güzel ve eğlenceli vakit geçirerek dinlenmiş olduğunuzu umuyorum. Şimdi okula umut ve heyecanla başlamanın zamanı geldi. Daha mutlu ve güzel bir gelecek için her zaman sizin yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim.
Değerli Öğretmenler,

Sizlere emanet ettiğimiz çocuklarımızı, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven, topluma karşı sorumluluk duyan kişiler olarak hayata hazırlayacağınıza olan inancım tamdır. Sizlere inanıyor, güveniyor ve başarılar diliyorum.
Değerli Veliler,

Çocuklarımızın yetişmesinde öğretmenlerin olduğu kadar sizlerin de emeği vardır. Hiçbir zaman unutmayalım ki, iyi bir toplumun temeli ailede atılır. Bir aile, değerlerine ne kadar sahip çıkarsa, toplum da o kadar sağlam olur. Çocuklarımızı sadece maddi yönden değil, manevi yönden destekleyerek her zaman onların yanında olduğumuzu hissettirmeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle; 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında geleceğimizin teminatı sevgili yavrularımızı, fedakar öğretmenlerimize emanet ediyor, yeni eğitim-öğretim yılının başta sevgili öğrencilerimiz ve ailelerine, fedakar ve onurlu mesleği temsil eden öğretmenlerimize ve tüm milli eğitim camiamıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, başarı dileklerimle sevgilerimi sunuyorum."
 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.