Özkan: Bu Manifesto 2023’e Gidişin Yol Haritasıdır

AK Parti MKYK Üyesi ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul 6. Olağan İl Kongresinde açıklamış olduğu manifesto ile ilgili değerlendirmelerde bulundu...

08-05-2018 10:38

"AK PARTİ, ÜLKEMİZLE BÜTÜNLEŞMİŞ BİR PARTİDİR"

2002’ de çıktıkları bu kutlu yolda Milletin hayır dualarıyla 16 yıldır sürekli büyüyerek bugünlere geldiklerini, içeride ve dışarıda maruz kaldıkları onca saldırıya rağmen dimdik ayakta durabildiklerini ifade eden Özkan: Türkiye siyasetinde hiç olmadığı gibi için 81 vilayetin tamamında karşılık bulan tek partidir. Hangi il olursa olsun ulaştık. Hepsine hizmet götürdük bundan sonra da götürmeye devam edeceğiz.”diye belirtti.
Özkan sözlerine şöyle devam etti:
KÜRESEL EFENDİLERİNE FIRSAT VERMEDİK
Bu ülke nice badireler atlattı. 28 Şubat'ta refahımıza kast ettiler. Halkın irade gösterdiği her dönemde şer odakları müdahale ettiler. Kaos ortamı yarattılar.  Ta ki AK Parti iktidar olana kadar. Bizler irade ve cesaretle Türkiye'yi şahlandırdık. Milletimizle hep birlikte büyüdük, hep birlikte özgürleştirdik. Biz durmadık, onlar da durmadı. Biz milletin iradesine sahip çıktıkça onlar daha da öfkelendi. Geri durmadık. Küresel düzenin haksızlıklarına dünya 5'ten büyüktür diye haykırdık. Onların efendilerine de fırsat vermedik. Zulme karşı merhametten, sömürüye karşı ortak çıkardan, kibre karşı kardeşlikten yana olduk.
2013'TE İÇ VE DIŞ GÜÇLER TEKRAR HAREKETE GEÇTİ
Göreve geldiğimizde IMF'e borcumuz 23 milyar dolardı. Merkez Bankası rezervi 27.5 milyar dolardı. 2013'te IMF'e olan borcu sıfırladık. 2013 yılında ekonominin her alanında en yüksek değerleri yakaladığımızda şer cephesi yeniden harekete geçti. Fakat biz ne yaptılarsa teslim olmadık, milletin iradesini çiğnetmedik. Önce Allah’a sonra milletimize güvendik. . Ülkemizi hedef alan planları nasıl bozduysak, bundan sonra da aynı kararlılıkla bozacağız.
TAM DEMOKRATİK BİR ÜLKEYE SAHİP OLACAĞIZ
İktidarımız boyunca çifte standartlara karşı menfaatlerden ödün vermedik. Bugün de, dün olduğu gibi insan haklarının özgürce kullanılmasından yanayız. Her kademesi tam demokratik bir Türkiye’yi hedefliyoruz. Allahın inayeti ile birlik ve beraberliğimizi koruyarak, dik durarak Türkiye'yi her geçen gün daha da büyüttük. Ama durmayacak, yılmayacak, yorulmayacağız. Açılacak yeni hastaneler, yapılacak yeni köprüler hedefliyoruz. Çiftçilerimize de yeni müjdeler vereceğiz. İşçi kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırmak için atacak çok adımımız var. Özet olarak Reisimizin söylediği gibi birlikte kat edeceğimiz daha çok yolumuz var.

 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.