Pamukkale'de okullar sporla hayat buluyor!

Spora, sporcuya ve eğitime verdiği destekle ön plana çıkan Pamukkale Belediyesi, ilçede yapımını tamamladığı halı sahaları Milli Eğitim Müdürlüğü’ne kullanım hakkını vermeye devam ediyor. 2017-2018 yılında yapımını tamamlanan halı sahalar, imzalanan protokolle Milli Eğitim Müdürlüğü’ne kullanım hakkı verildi. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “’Spora ve sporcunun yanındayız’ sloganıyla çalışıyoruz. İlçe genelinde okul bahçelerinde yapılan sahaları Milli Eğitim Müdürlüğü’ne kullanım ha..

27-09-2018 12:57

"Sporun ve sporcunun yanındayız” sloganıyla ilçe genelinde spor tesisi atağı yapan Pamukkale Belediyesi, bugüne kadar toplam 24 halı saha ve spor kompleksi yaparak halkın hizmetine sunmuştu. Geçtiğimiz yıl 2016 yılında yapımını tamamlanan, Akhan Şehit Doğan Acar Ortaokulu, Develi Ortaokulu, Irlıganlı Çok Programlı Anadolu Lisesi, Uzunpınar 70. Yıl Çok Programlı Lisesi, Bağbaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi, Hürriyet Zehra Nihat Moralıoğlu Ortaokulu, Kuşpınar Saadet Erikoğlu İlkokulu ve Mehmetçik Lütfi Ege Ortaokulu bahçelerinde yapılan halı sahaların kullanım hakkı protokolle Milli Eğitim Müdürlüğü’ne verilmişti. Bu kez de Pamukkale Belediyesi tarafından 2017 yılında yapımı tamamlanan Akköy Çok Programlı Lisesi, Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Anafartalar Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi okul bahçelerindeki halı sahalar Milli Eğitim Müdürlüğü’ne kullanımın hakkı verildi. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Milli Eğitim Müdürlüğü ile yeni bir protokol daha imzaladıklarını söyledi. Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu ve Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin protokolü imzaladı.

HALI SAHALAR GÜNDÜZ ÖĞRENCİLERE, AKŞAM HALKA AÇIK OLACAK
Pamukkale Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devri gerçekleştirilen okulların bahçelerine yaptırılan halı sahalar gündüz öğrencilere tahsis edilirken, akşamları da vatandaşların kullanımına açık olacak. Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Pamukkale Belediyesi’nin 2017 yılı içinde yapımı tamamlanan halı sahaların devrinin imza töreninde “Pamukkale Belediyemiz okullarımıza ciddi destekler sağlıyor. Okullara yaptığı halı sahalar gençlerimizi spora teşvik edilmesi noktasında çok önemli. Bundan dolayı Pamukkale Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” dedi.
“HEM SPORA HEM EĞİTİME DESTEKLERİMİZ SÜRECEK”
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Sporun ve sporcunun yanındayız” olduklarını ifade ederek, “Pamukkale Belediyesi olarak, toplumun her kesimine dokunmaya çalışıyoruz. Eğitim ve sporu da fazlasıyla önemsiyoruz. Gençlerimizin hem eğitimde başarıları olmaları hem de spora yönelmeleri noktasından ilçemizde bulunan okullarımızın bahçelerine halı sahalar ve spor kompleksleri yapıyoruz. Yaptığımız her iş de en iyisini, en güzelini yapma gayretindeyiz. Okullarımızda yapımını tamamladığımız halı sahalarımızı tamamladıkça da Milli Eğitim Müdürlüğümüze kullanım hakkını veriyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.


 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.