PAÜ Hastanesi eğitimlere devam ediyor

PAÜ Hastanesi güvenli transfüzyon sürecine ilişkin doktor, hemşire ve diğer sağlık çalışanlarını kapsayan hizmet içi eğitimler planlanarak verildi...

02-10-2018 15:36


02.10.2018 15:36
FacebookTwitter
Hemovijilans; kan ve kan bileşenlerinin toplanmasından alıcıların takibine kadar tüm transfüzyon zincirini kapsayan, kan ve kan bileşenlerinin toplanmasından ve klinik kullanımından kaynaklanan beklenmeyen veya istenmeyen durumlar hakkında bilgi toplamak, değerlendirmek ve bunların oluşumunu veya tekrarlanmasını önlemek amacıyla yürütülen bir dizi izleme prosedürleridir.

Eğitimi veren Gülsün Selcuk  Hemovijilansın ana hedefinin istenmeyen reaksiyon ve olayların tekrarını engelleyerek kan bağışçısının ve alıcının (transfüzyonun) güvenliğini arttırmak olduğunu belirtti.
Eğitimin ikinci bölümünde söz alan hemşire Hediye Bayazıt ve Eşe Karabulut bu kapsamda hastanemizde Hemovijilans Biriminin Ocak 2017 yılında hizmete başladığını, açılışı itibariyle, Hemovijilans eğitimleri 2018 yılında da, kan transfüzyon sürecinde görev alan hastane çalışanlarına verilmeye devam edeceklerini bildirdiler.
Planlanan hizmet içi eğitimler kapsamındaki ‘’Kan Ve Kan Bileşenlerinin Güvenli Taşınması’’ konulu personel eğitimi Hemovijilans Hemşireleri tarafından, 27.09.2018 / 28.09.2018 tarihlerinde farklı eğitim gruplarında verilerek tamamlandı.

FacebookTwitter
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.
Bu habere henüz yorum yazılmamış.YORUM YAZ
Gündem Kategorisindeki Diğer Haberler
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni Başkanlık sistemi sonrası oluşturulan kurularda Denizli'den 3 isim yer adı.
TAŞLAR İTALYA'DAN MI BEKLENİYOR?
“BORÇLANMA ÖNGÖRÜLMÜYOR, PROJELER 2019’DA DA ÖZKAY..
HABERİN YAYINDAN KALDIRILMASI İSTENDİ
BARBAROS CADDESİ’NE PAMUKKALE BELEDİYESİ ELİ DEĞDİ..
3 DENİZLİLİ A TAKIMINDA
PARK BAHÇELERE KİM ATANACAK ?
CHP'Lİ ESKİ BAŞKANDAN KILIÇDAROĞLUNA PARTİNİN ÖNÜN..
KİMİ KİME ŞİKAYET EDECEĞİZ?
Bütün gündem haberleri »
KULİS 20 YAZARLARI
Bayram COŞKUNAÇIKLAMA YAPILACAK MI ?
Bütün yazarlar »
 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.