VATANDAŞ TEPKİ GÖSTERDİ

Denizli'de 4 yıl önce billboardlara asılan reklamlar vatandaşın tepkisiyle gündeme gelirken, o günlerde özellikle AK Partili siyasetçilerin suskunluğu dikkat çekmişti. 17-25 Aralık 2013 tarihinden yaklaşık bir yıl sonra yaşanan bu olaylar Denizli tarihine kara leke olarak geçti...

23-10-2018 19:01

2014 yılının Ekim ayında, Denizli billboardlarında asılan afişler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın paralel yapı ile mücadele açıklamalarına rağmen, Denizli sokaklarında yer alması dikkat çekmişti. Siyasetçilerin sessizliğine ise vatandaşlar özellikle sosyal medyadan tepkilerini dile getirdi. 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özellikle 17-25 Aralık 2013'den sonra,  1 yılı aşkın süredir mitingler ve konuşmalarında yer alan paralel yapı ile mücadele açıklamalarına rağmen Denizli’de açık hava reklamlarında ki gazete küpürü adı altında yer alan mesajlar vatandaşların tepkisine yol açtı.
Vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanan ilanlarda yayılan reklamlarda Türkiye Büyük Millet Meclisi fotoğrafının üzerine yazılmış “Demokrasi’den geriye dönüş yok” sözü dikkat çekiyor. Diğer resimde ise “Rüzgar nereden eserse essin, biz aynı yerdeyiz” ifadeleri yer aldı.
Dönemin siyasetçilerinde ki sessizlik vatandaşları harekete geçirdi. Özellikle sosyal medya hesabından grup açan Denizlililer, Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin numarasını yazdıkları sayfada, bu ilanların kaldırılması için çağrıda bulundu.
Denizli Büyükşehir Belediyesi ise bu duruma sessiz kaldı.
 
 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.