112 projeye 74 Milyon 500 Bin TL Hibe ödendi 

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Denizli İl Koordinatörü Bilal Taştepe 2022 yılında 112 projeye 74 Milyon 500 Bin TL hibe ödendiğini belirtti ..

07-01-2023 14:50

TKDK Denizli İl Koordinatörlüğü tarafından 2022 yılında toplam değeri 162 milyon TL olan 112 projeye, 74 milyon 500 Bin TL’lik hibe ödeneği desteği verildiğini belirten TKDK) Denizli İl Koordinatörü Bilal Taştepe “ Bu projelerde et ve süt üretimi, et ve süt işleme, meyve ve sebze işleme, katma değerli gıda ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki üretimi, yenilenebilir enerji, zanaatkarlık tesisleri ve yerel eylem grupları bulunuyor. 2022 değerlendirme Avrupa Birliği’nin (AB) aday ve potansiyel aday ülkelere mali destek sağlamak amacıyla hazırladığı Katılım Öncesi Kırsal Kalkınma (IPARD) II Programı kapsamında, desteklenen projelerin faaliyete geçmesiyle Denizli’nin kırsalında önemli izler bırakılırken, üretim ve istihdama önemli katkı sağlandı.
TKDK Denizli İl Koordinatörlüğü olarak geçmiş yıllarda olduğu gibi 2023 yılında da halk sağlığı, hayvan sağlığı, hayvan refahı, gıda hijyeni ve çevre konularında Avrupa birliği (AB) standartlarını sağlayan işletmelerin Denizli’ye kazandırılmasına devam edilecek.

5 bin avrodan 3 milyon avroya kadar farklı ölçeklerde yatırımlara yüzde 50 ila 70 oranında hibe desteği sağlıyoruz. Desteklerimiz arasında her bütçeye uygun çok farklı sektörlerde yatırım imkanları bulunmaktadır. 
Denizli’ye sürdürülebilir yatırımlar kazandırmak için başvuru çağrılarımız devam edecek. Proje değerlendirme sürecinde pozitif ayrım uyguladığımız kadınlar ve gençler başta olmak üzere çiftçiler, üreticiler, zanaatkarlar ve kooperatifler ile Denizli’de yatırım yapmak isteyen herkesi hibe desteklerimizden faydalanmaya davet ediyorum” dedi 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.