3 YIL SÜREN KAYYUM SONA ERİYOR, EN ÇOK AK PARTİLİLER SEVİNİYOR

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti’nin adayı olarak seçimlere giren ve Merkezefendi Belediye Başkanlığı seçimlerini CHP’li Şeniz Doğan’a karşı kaybeden Muhammet Subaşıoğlu, 4 ay sonra Kayyum olarak Aynes’e atanmıştı. 3 yıldır Aynes’den kayyum olarak maaş alan Subaşıoğlu’nun bu ataması Aynes’in satılması ile sona erdi...

17-09-2022 12:50

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti’nin adayı olarak seçimlere giren ve Merkezefendi Belediye Başkanlığı seçimlerini CHP’li Şeniz Doğan’a karşı kaybeden Muhammet Subaşıoğlu, 4 ay sonra Kayyum olarak Aynes’e atanmıştı. 3 yıldır Aynes’den kayyum olarak maaş alan Subaşıoğlu’nun bu ataması Aynes’in satılması ile sona erdi.


2014-2019 yılları arasında Merkezefendi Belediye Başkanlığı yapan ve 2019 yılındaki yerel seçimlerde AK Parti’nin tekrar aday göstermesine rağmen seçim kaybeden ismi olan Muhammet Subaşıoğlu, AK Parti’nin Denizli’de en güçlü ilçe belediyesini CHP’li Şeniz Doğan’a kaptırmıştı.
Muhammet Subaşıoğlu’nun seçim mağlubiyetinden 4 ay gibi kısa süre sonrası ise kayyum ile yönetilen Aynes firmasına kayyum olarak atanması Denizli AK Parti içinde olmak üzere bir çok çevre tarafından büyük tepkilerle karşılanmasına rağmen, Subaşıoğlu Aynes görevinden istifa etmeden maaş almaya devam etmişti.
Yaşanan bu süreç sonrası ise zaman zaman satışa çıkan Aynes’e sahiplerinden Nevzat Serin itiraz ederk, satışları durdurmuştu. Son gelinen noktada Tarım Kredi Kooperatifi olarak satışın gerçekleştiği duyurulurken, bu sebeple 3 yıldır Aynes’de kayyum olan Muhammet Subaşıoğlu’nun da artık bu görevi sona eriyor. Özellikle siyasi söylemlerde yaşanan bu durumu anlatmakta zaman zaman zorlandıkları belirten AK Partili yöneticiler ise bu duruma seviniyor.

 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.