316 kişi zehirlenmiş

Denizli'nin Merkezefendi İlçesi’ndeki sünnet mevlidinde verilen yemekten yiyerek mide bulantısı, baş dönmesi, ishal, yüksek ateş ve karın ağrısı şikâyetiyle hastanelere başvuranların sayısı 316’ya ulaştı. Denizli Valiliği’nden yapılan açıklamada; “182 kişi ayaktan taburcu edilmiş, 134 kişinin de tedavisi hastanelerimizin acil ve yataklı servislerinde devam etmektedir” denildi...

04-09-2018 13:07

Denizli'nin Merkezefendi İlçesi Adalet Mahallesi'ndeki bir imam hatim ortaokulu bahçesinde M.G.'nin sünnet olan oğlu için mevlit okutulup, yemek ikram edildi. Çok sayıda davetli de katılarak tavuk suyu çorba, köfte, pilav, salata ve pudingten oluşan menüden yedi. Konuyla ilgili Denizli Valiliği’nden ikinci açıklama geldi. Açıklamda şu ifadelere yer verildi: “2 Eylül 2018 tarihinde yapılan sünnet düğünündeki yemek sonrası, düğünde yemek yiyen kişiler 3 Eylül sabahı itibariyle ishal, bulantı, kusma, karın ağrısı ve ateş şikâyetleri ile hastanelere başvuru yapmaya başlamıştır.
04.09.2018 tarihinin ilk saatlerinde bu şikâyetlerle kamu ve özel hastanelere başvuran kişi sayısı 316’ya ulaşmış olup, bunlardan şu ana kadar 182 kişi ayaktan taburcu edilmiş, 134 kişinin de tedavisi hastanelerimizin acil ve yataklı servislerinde devam etmektedir. Bugün sabah saatlerinden itibaren olay ile ilgili yeni bir vaka başvurusu bulunmamaktadır. Hastaların genel durumu iyi olup, gerekli takipler yapılmakla birlikte konu ile ilgili kamu kurum ve kuruluşlarınca gerekli inceleme ve soruşturmanın yapılması için talimat verilmiştir.”
 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.