Başkan Filiz'den Kandil Mesajı

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; Berat Kandili nedeniyle yayımladığı mesajında, “Bir Berat gecesine daha kavuşmanın mutluluğunu ve şükrünü yaşıyoruz. Bu kutsi gece vicdan muhasebesi, kalp sorgulaması için iyi bir fırsattır. Bu kutlu gecenin; yüce Rabbimiz nezdinde rızasından ayrılmamaya kurtuluşumuza, Manevi Arınmamıza Ve Gönül Dünyamızın Temizliğine Vesile Olması Diliyorum” dedi..

30-04-2018 11:35

Başkan Filiz mesajının devamında şunları ifade etti: 
''Gönüllerimizin ayrıcalıklı bir coşku yaşadığı, Yüce Allah’ın affıyla günahlardan arınmayı umduğumuz kutlu bir zaman dilimi olan bu gece, aynı zamanda rahmet ve mağfiret mevsimi mübarek Ramazan ayına yaklaştığımızı müjdelemektedir. 

Bu tür gün ve geceler, dini ve toplumsal hayatımızda ilahi af, mağfiret ve rahmet temennilerinin zirveye ulaşması, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının da yoğun biçimde yaşanması gereken anlardır. Bu geceler, kulluk şuur ve bilinciyle kendimizle hesaplaştığımız, yüce Yaradan'ın rızası doğrultusunda hayatımıza yön vermeye karar verdiğimiz fırsat geceleridir
Bu gece “kısmet ve kader” gecesidir, Bu gece “bir yıllık amellerin Allah’a (cc) arz edildiği” gecedir, Bu gece “şefaat” ,“kefaret” ve,“mağfiret” gecesidir, hayır ve iyilik” gecesidir,duaların makbul olduğu” gecedir.
Bu gece, Sevgili Peygamberimizin, “Allah’ım, azabından affına, gazabından rızana sığınıyorum, senin şanın pek yücedir, sana hamd etmekten acizim” duasıyla niyazda bulunma gecesidir.
Bu gece; Türkiye’mizin başta “tek millet” “tek bayrak“ “tek vatan” “tek devlet” ilkesine ve egemenliğine göz diken içimizdeki ‘Truva Atları’nın ve harici şer odaklarının kurdukları tuzak ve tezgâhların bozulmasına vesile olsun…
Aziz milletimizin birliğine, barış ve huzuruna tasallut edenlerin niyet ve çabalarının boşa çıkmasına vesile olsun…
Gönül yapmak yerine yıkan, kalp onarmak yerine kıran, muhabbetle dostlukla ve kardeşlikle muamele yapmak yerine gıybet ve gafletle vakit geçirenlere Allah’ın izni ve inayetiyle fırsat vermemeliyiz.

Denizli İl Teşkilatım ve şahsım adına; aziz milletimizin ve tüm Müslümanların Bolluk ve bereketin, birlik ve beraberliğin, yardımlaşma ve dayanışmanın olduğu, iftar sofralarının kurulduğu, oruçların açıldığı tüm İslam Coğrafyası’nda bu güzel tabloları göreceğimiz, Ramazan Ayı’nın müjdecisi olan Berat Kandili’ni tekrar kutluyor, zahirden batınımıza giden ve sonucu Allah’a ulaşan “doğru yol” üzere bir yaşama vesile olmasını niyaz ediyorum…Bu gecenin, ülkemizin, İslam aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın hidayet, barış ve huzuruna, bütün müminlerin tövbe ve dualarının kabulü ile arınma ve affına vesile olmasını Yüce Allah’tan en kalbi duygularımla diliyorum.”

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.