Başkan Gürlesin: Basının önemini biliyoruz

24-07-2018 18:07


Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla, her yıl olduğu gibi bu yıl da Denizli’de görev yapan basın mensuplarını unutmadı. Gazetecilerle kahvaltıda bir araya gelen Başkan Gürlesin, “Bizler halkımız için güzel işler yapıyoruz. Bu işlerin hem örnek olması hem de kamuoPamukkale Belediyesi’nin Kınıklı Mahallesi’nde ilçeye kazandırdığı vizyon projelerden biri olan Pamuk Kafe Üniversite’de, Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla düzenlediği kahvaltıya Belediye Başkan Yardımcısı Selim Arkan, Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Nuri Boyacı ile Denizli’de var olan televizyon, gazete, dergi, internet sitesi ve diğer yayın organlarının çalışanları katıldı. Pamukkale Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen 24 Temmuz buluşmasında gazetecilerle tek tek ilgilenerek sohbet eden Başkan Gürlesin, gazetecilerin bu özel gününü kutladı.
BOYACI, “15 TEMMUZ’DA GAZETECİLER RÜŞTÜNÜ İSPAT ETTİ”
Pamukkale Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı kahvaltısında konuşan Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Nuri Boyacı, gazetecilerin zor şartlar görev yaptığının altını çizerek, günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte haberin halk arasında çok hızlı yayıldığını ama bu noktada güven meselesinin ortaya çıktığını söyledi. “15 Temmuz hain darbe girişiminde gazeteciler rüştünü ispat etti” diyen Boyacı, “Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e ve ekibine nazik davranışları için çok teşekkür ediyoruz. Sayın başkanımızın da ifade
yunun bilgilenmesi gazetecilerimiz aracılığıyla yapılıyor. Bizler sizlerin değerinin farkındayız” dedi.
ettiği gibi özgür basın gerçekten demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarından birisidir” diye konuştu.
GÜRLESİN, “BİZ HER ZAMAN BASININ YANINDAYIZ”
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ise basının öneminin 15 Temmuz 2016 tarihindeki hain darbe girişiminde daha net bir şekilde anlaşıldığını belirterek, “O gün Türk basını demokrasiden yana olduğunu ispat etti. Basınımıza ve basın mensuplarımıza millî irade için, halka vurulmak istenen hain darbeye karşı verdikleri mücadeleden ötürü teşekkür ederiz” dedi. “Bizler halkımız için güzel işler yapıyoruz” diyen Başkan Gürlesin, “Bu güzel işlerin hem örnek olması hem de kamuoyunu bilgilendirilmesi noktasında halkla aramızda köprü görevi gören gazetecilerimizin değerinin bilincindeyiz. Bu noktada da gazetecilerimizden tek beklentimiz araştırarak, tarafsız bir bakış açısıyla, dürüst, ilkeli haber anlayışını benimsemeleri. Pamukkale Belediyesi olarak, tarafsız, ilkeli haber anlayışı içinde görevini icra eden basın mensuplarımızın da her zaman yanında yer aldık. Bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Tüm bu düşüncelerle, özverili şekilde görevlerini ifa etmeye çalışan tüm basın mensuplarının ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar çalışmalarında başarılar dilerim” dedi. Başkan Gürlesin,  9 yıl aradan sonra gerçekleşen 2. Kristal Horoz Ödülleri’nin her yıl olmasını teklif ederek, bunun geleneksel hale gelmesi için tam destek sağlayacağını belirtti. Kahvaltı sonunda gazetecilerle hatıra fotoğrafı çektiren Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, kahvaltıya gelen gazetecilere günün anısına Pamukkale logolu duvar saati hediye etti.
 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.