BAŞKAN SUBAŞIOĞLU, “ÇITAYI YÜKSEĞE KOYAN ÇOK ÖNEMLİ BİR PROJE”

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Gümüşçay Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde açılışı gerçekleştirilecek ‘Engelsiz Yaşam Akademisi’nde basın mensupları ile bir araya geldi. Başkan Subaşıoğlu, “Engelsiz Yaşam Akademisi, tüm Türkiye’de engelliler ile ilgili çıtayı yükseğe koyan çok önemli bir projedir” dedi...

29-11-2018 16:35

 Merkezefendi Belediyesi tarafından Gümüşçay Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve engelli bireyler için bölgenin ilk ve tek sosyal tesisi niteliği taşıyan ‘Engelsiz Yaşam Akademisi’ açılıyor. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, içinde birçok mesleki atölyenin bulunduğu ve Nevşehir’de düzenlenen 2. Uluslararası Şehir, Çevre ve Sağlık Kongresi’nin ‘En İyi Uygulama Yarışması’nda ‘Sağlık ve Sosyal Hizmet Kategorisi’nde Türkiye 1. si olan ‘Engelsiz Yaşam Akademisi’nde basın mensupları ile bir araya geldi. Basın mensupları ile birlikte incelemelerde bulunan Başkan Subaşıoğlu, akademi hakkında da detaylı bilgiler verdi.
Başkan Subaşıoğlu, “Engelsiz Yaşam Akademisi sadece Merkezefendi için değil, Denizli için değil, tüm Türkiye’de engelliler ile ilgili gerçekten çıtayı yükseğe koyan çok önemli bir proje. 3 Aralık’ta Denizli protokolümüzün, vatandaşlarımızın katılımıyla güzel bir açılış programı gerçekleştirilecek. Şuana kadar Denizli’deki hemşerilerimiz ‘Engelliysen Bize Kaydol’ çağrımıza yanıt vererek bin 800 engelli kardeşimiz bu merkeze kayıt oldu. Çalışanlarımız engelli kardeşimizi bizzat evinde ziyaret ederek onların engel grupları ile ilgili gerekli çalışmaları yaparak, İstatistiki verileri toparlayarak çok ciddi bir mutfak çalışması yaptı. Dolayısıyla bu proje sadece yapısal bir proje değil aynı zamanda sosyal bir projedir” dedi.
Engelsiz Yaşam Akademisi’nin tam anlamıyla engelliler için sosyalleşme merkezi olduğunu belirten Başkan Subaşıoğlu konuşmasına, “Burası bundan sonra engelli kardeşlerimiz ile ilgili üretilecek tüm projelerin merkezi olacak. Burası bir mutfak… Spor salonundan konferans salonuna kadar bütün opsiyonlar değerlendirildi. Nihayetinde Engelsiz Yaşam Akademisi gibi, çok önemli bir ihtiyacı karşılayacak bir proje ortaya çıktı. Gümüşçay Mahallemiz için bu projemiz son derece değerli. İçerisinde Halk Eğitim Merkezi’yle birlikte başlatmış olduğumuz birçok kursumuz ve birçok kursiyerimiz var” şeklinde devam etti.
Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu konuşmasının son kısmında, “Burada hedefimiz engelliler ile ilgili mutluluk üretmek, onlara mutlu bir hayat noktasında katkı sağlayabilmek, özellikle ailelerimizi, annelerimizi ve babalarımızı böyle bir sosyalleşme merkezi anlamında rahatlatabilmek. Çünkü hepimiz biliyoruz sadece engelliler değil aynı zamanda anne ve babaları da bazı sıkıntılar çekiyor. Bazen kendi evlatlarını bir yere emanet edip hava alma ihtiyaçları, bir alışverişe gitme ihtiyaçları oluyor. Dolayısıyla burada bir start veriyoruz. En başta cemiyet başkanımız olmak üzere buraya gelen basın mensubu arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Tüm vatandaşlarımızı 3 Aralık Dünya Engelliler Günü (Pazartesi) saat 14.00’te Gümüşçay Mahallemizdeki Engelsiz Yaşam Akademimizin açılışına davet ediyorum. Tüm halkımız bu açılışa davetlidir” ifadelerini kullandı.

 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.