BAŞKANLARIN HUKUKİ SINAVLARI

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ın, geçmiş yıllardaki belediye başkanlarının yargılanma sebeplerini açıklamasının ardından sonra gözler Denizli'de soruşturma geçiren, yargılanan ve hakim karşısına çıkan belediye başkanlarına çevrildi. Denizli'de soruşturma izni verilen ve hakim karşısına çıkan belediye başkanlarının ise ihale mevzuatına aykırılık ve belediye personel alımlarından yargılanması dikkat çekiyor...

20-09-2018 14:19

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ın eskiden belediye başkanlarının, okula tuğla ve asfalt işi yapmaktan dolayı yargılandığına, soruşturma geçirdiğine ve hakim karşısına çıktığını anlatmasının ardından gözler Denizli'deki 20 belediye başkanının, görev süreleri boyunca hangi konulardan hakim karşısına çıktığı, İçişleri Bakanlığından soruşturma izni verildiği konularını akıllara getirdi.HAKİM HUZURUNDA YARGILANAN BAŞKANLAR VARDI
Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesi açılışında konuşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan "Geçmişi unutmamak lazım, ben hukukçu olarak da vakıf olduğum pek çok olay var. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan talimatıyla ve çok değerli o günkü milletvekillerimiz, biriside Salih Erdoğan abimiz burada. Çıkarmış oldukları yasalar ile yerel yönetimlere vermiş olduğu yetki ve görevlerle  yerel yönetimi daha da güçlü halde önü açıldı. 
Bırakın böyle güze bir okul yapmayı, okulun duvarına, iki tuğla koyduğunda veya bahçesine asfalt döşediğinde, asfalt yaptığında, inanır mısınız soruşturma geçiren belediye başkanları vardı.
Sen niye nasıl harcarsın ? senin görevin değil diyerek hakim huzuruna çıkan yargılanan
belediye başkanları vardı" ifadeleri yer adı.
Akıllara ise yeni düzenleme sonrası yetkilerine rağmen Denizli'deki 20 belediye başkanları arasında, soruşturma geçiren, hakim karşısında yargılanan belediye başkanları ve yargılama konularını getirdi.
 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.