BELTAŞ PERSONELİ NEREDE ÇALIŞIYOR İDDİASI ?

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın resmi kartvizitli danışmanı Mehmet Çağrı Sebzeci’nin yakınlarına ait olduğu iddia edilen ünlü bir markanın şubesi olan Tavacı Recep’te, çalıştırılan aşçı, garson ve paket servisinde çalışan personellerin maaşının ve sigortasının BELTAŞ’dan olduğu iddia ediliyor. Ayrıca firmanın aylık en az 50 bin TL değerinde bilboard reklamı kullanmasına rağmen Kültür Aş.’ye bu rakamları ödemediği, bu sayede diğer firmalara ezici rekabeti  iddiaları da gündemde..

08-05-2021 00:20

Denizli Büyükşehir Belediyesine bağlı BELTAŞ şirketinde eleman olarak görünen fakat şahıs firmalarında çalışan personellerin olduğu iddiaları ilk olarak, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın resmi kartvizitli danışmanı Mehmet Çağrı Sebzeci’nin kendisine ait ajansı  ile gündeme geldi. Sebzeci’nin ofisinde grafiker olarak çalışan personellerin BELTAŞ tarafından sigorta ve maaş aldığı iddia edilmişti. Personellerin belediyeye hiç gitmeden, belediyeden ihale alan danışmanın ajansına gitmesi tepki toplarken, firmaya personel gönderen BELTAŞ, bu personellerin sigorta ve maaşını ödüyor. Üstelik ajans sahibi ise belediye dışındaki işlerde de o personelleri çalıştırıyor.
 Bu iddialara bir yenisi de Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın resmi kartvizitli danışmanı Mehmet Çağrı Sebzeci’nin yakınlarına ait olduğu iddia edilen ünlü bir markanın şubesi olan Tavacı Recep’te ortaya atıldı.
Restaurantta çalıştırılan aşçı T. Garson S. ve Paket işinde çalıştırılan personel  O.’nun sigorta ve maaşlarını BELTAŞ tarafından verildiği iddiaları hem lokantacılar sektörü hem de Denizli’de huzursuzluk yaratıyor.

AYLIK 50 BİN TL’LİK REKLAM

Bu firmaya ait Denizli Büyükşehir Belediyesine bağlı  Kültür A.Ş tarafından satılan billboard reklamlarını aşırı kullanması da kafaları karıştırıyor. Aylık en az 50 bin TL değrinde reklam çalışması yapan firmanın KÜLTÜR AŞ’ye kaç para ödediği ise kafaları karıştırıyor. Fazla reklam bütçesine rağmen bu firmanın ödemesi gereken rakamları ödemediği iddia ediliyor. Reklam bütçesi ayıramayan esnaf ise haksız rekabetten şikayetçi.
 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.