Bitek Koleji’nde kayıtlar 17 Ekim’e kadar devam ediyor

Bir taraftan okul arayışları, bir taraftan kayıt dertleri derken okullar açılıyor. Bir anne, baba ve en önemlisi bilinçli bir veli olarak dört duvar arasında sıkışıp kalmış çocuklarınız için nefes alabilecekleri, kendilerini rahat hissedebilecekleri, eğitimi zorunluluk olarak değil eğlence olarak görebilecekleri bir okula gitsin istemez misiniz? Bitek Koleji çocuklarınızın ilgi alanına göre eğitim alması gerektiğini savunan bir akademik yapı. Yeni açılmasına rağmen Denizli’de ki okullar arasında..

20-09-2018 14:27

Kim çocuğunun donanımlı sınıflarda eğitim görmesinin yanında çocuğunuz hakkında sürekli bilgilendirilmek istemez? Çocuğunun okulda güvende olmasını, çocuğunuzun okuldayken bile size yakın olması güzel bir fikir değil mi? Eğitim programının özgün olmasını geçtik, bir de sınavlara hazırlık aşamalarında sürekli yanında olsak.. En önemlisi, hepimiz çocuğumuzun bir yabancı dil öğrenmesini isteriz değil mi?

Eğitim görürken sosyal sorumluluk projelerine katılması, okulun sosyal faaliyetlerin de aktif olması, ders dışında sosyal etkinliklerinin olması hepimizin hayali..
Hepimizin istediği şeyleri Bitek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ayağımıza kadar getirmiş. Hemde şehrin kalbinde. Kayıtlar mı? 17 Ekim’e kadar devam ediyor. Hepimiz evlatlarımızı nasıl bir geleceğin beklediği konusunda endişeli bir haldeyiz. Sürekli gelişen teknoloji ve sürekli değişen iş yaşamı ve sürekli değişen bir dünya. Bu değişime ayak uydurmak bizim için zor olsa da yeni nesiller için bir yaşam biçimi. Kullandıkları teknolojik aletlerden tutun da, konuşma ve davranış şekilleri bile yeni dünya yaşamına ayak uydurmuş biçimde. İşte bu dünyaya ayak uydurmak için eğitimini de bu yönde alması gerekli. Mekatronik ile ilgili bir terim duydunuz
mu? Cevabınız hayır ise haberin devamını okumanızda fayda var.

MEKATRONİK NEDİR?
Mekatronik, en basit tanıtımıyla; makine, elektronik ve yazılım kombinasyonundan oluşan sistemler ile ilgilenen bir mühendislik dalıdır. Çağın mühendislik teknolojisi olarak nitelendirilen mekatronik, modern yaşamda sağladığı büyük kolaylıklardan dolayı, son yıllarda bütün dünyada çok geniş bir uygulama alanı bulmuştur. Nitekim, bugün günlük yaşamda kullanılan sıradan araç-gereçlerden, uzak teknolojisine kadar çok geniş bir yelpazede mekatronik ürün pazarı gittikçe genişlemektedir.
Türkiye’de, gecikmeli de olsa giderek yaygınlık kazanan mekatroniğin, Türk meslekî ve teknik eğitim sistemine yeni bir anlayış getireceği malum. Mekatronik ürün yelpazesinin giderek genişlemesi, mekatroniğin gelecekte de öncelikli bir mühendislik alanı olacağını şimdiden göstermiş durumdadır.
BİTEK KOLEJİ’NDE OKUDUĞUNDA NEREDE İŞ BULACAK?
Mekatronik ülkemizde gelişmekte olan bir sektör. Bu nedenle endüstrinin geliştiği bölgelerde özellikle mesleki eğitim almış elamanların iş bulma imkânları daha fazladır. Bu böümden mezun olan öğrenciler, seçtikleri dalda veya meslekte kazandıkları yeterlikler doğrultusunda;
Makine, Otomotiv, Tekstil, Gemi otomasyonu, Savunma sanayi, Plastik, Tıp elektroniği, Uçak, Enerji, İletişim, Petrokimya sektörlerin de rahatlıkla iş bulabilir ve çalışabilir. Kısacası Arçelik, Bosch, gibi dünya devi firmalar bu bölümden mezun öğrencileri bekliyor. Dilerse kendi iş imkanını da sağlayabilir. Keza devletin sağlamış olduğu KOSGEB desteği de hazır.
Geleceği Garanti Altında Olsun Geç Kalmadınız
Hepimizin istediği de bu. Çocuklarımız geleceğe güvenli baksın, geleceklerini garanti altına alsın diye doğduğundan itibaren herşeyini tamamlayıp yerine getirmeye özen gösteriyoruz. Eğitim de bu yaptıklarımızın ilk başında yer alıyor. O zaman neden evlatlarımız gelişen dünyanın temel taşları arasında yerini almıyor? Ücretsiz, sınavsız, nitelikli bir meslek lisesinden bahsediyoruz. Çocuğunuz 4 yıl boyunca okuyacak ve size tek kuruş eğitim masrafıödetmeden, hayatına en doğru adımları atmanın yollarını bu kolejde arayacak.  Kayıtlar için geç kalmadınız. Bitek Koleji ile 17 Ekim’e kadar bütün ayrıntılarıyla görüşebilir, destek alabilir, kararınızı verip kayıt yaptırabilirsiniz.
 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.