"BİZİM DE AKSAMLARIYLA İLGİLİ GİRİŞİMLERİMİZ OLACAK"

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ön gösterimi yapılan yerli otomobil ile ilgili değerlendirmesinde, "İHA ve SİHA’larla semadaki hâkimiyetimizden sonra şimdi de yollara çıkma zamanı… Türkiye, yıllardır kurduğu bir hayalini gerçeğe dönüştürüyor. Denizli olarak, bizim de aksamlarıyla ilgili girişimlerimiz olacak. Hayırlı ve uğurlu olsun." dedi...

28-12-2019 13:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kocaeli'nin Gebze İlçesi’nde bulunan Bilişim Vadisi'nde gerçekleştirilen yerli otomobilin ön gösterim toplantısına katılan Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, lansman öncesinde önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, "Bugün, ülkemiz açısından çok önemli bir gün... Türkiye'nin lig atlayıp, Dünya ligine çıkacağı bir günü yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımız bu önemli görevi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na takdir ettiğinde, TOBB Başkanımız hiç tereddüt etmeden bunu Türkiye'deki 5 babayiğit ile birlikte gerçekleştirebilmek için hemen yola çıktı. 2 yıl sonra, işte bugün de hayalini kurduğumuz o yerli otomobilin tanıtımını gerçekleştiriyoruz. Türkiye’miz, geleceğimiz ve ihracatımız açısından da bugün çok önemli... İnşallah hep birlikte gurur kaynağımız olacak yerli ve milli otomobilimize 2022’de bineceğiz ve memleketimize daha çok iş yapmanın gayreti içinde olacağız. Projede emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere çok değerli iş insanlarımıza ve TOBB Başkanımız ile mühendislerimize teşekkür ediyorum. Türkiye, yıllardır kurduğu bir hayali gerçekleştiriyor ve artık yollara çıkma zamanı… İnşallah, dünyaya ihraç ettiğimizi de yine hep birlikte göreceğiz." dedi.
DTO BAŞKANI ERDOĞAN: “YERLİ OTOMOBİL GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE TÜM DÜNYADA OLACAK”
Yerli otomobilin dünya sahnesinde güçlü bir şekilde yer alacağına inandığını da dile getiren DTO Başkanı Erdoğan, "Milletimizin gurur kaynağı olan Devrim otomobilin önünü kesmişlerdi ancak, çağdaş dizaynı ile göz kamaştıran elektrikli devrin otomobilinin önünü kesemeyecekler diye düşünüyorum. Burada önemli olan fabrika için doğru lokasyonun belirlenmesiydi. Bunun kararı verildi. Denizli’miz, Türkiye'de ihracatta ilk 10'da olan büyük bir şehir. Bizim de otomobilin yan sanayi ürünleriyle ilgili girişimlerimiz olacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve TOBB Başkanımızın bu projeye ciddi katkıları oldu ve bugüne ulaşıldı. Milli gururumuz yerli otomobilimiz, inanıyorum ki gelecekte çok daha güçlü bir şekilde ve tüm dünyada olacaktır.” diye konuştu.
 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.