Cafer Birtürk o iddiayı paylaştı

MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, sosyal paylaşım adresinden, bir vatandaş tarafından paylaşılan yorumu paylaşması dikkat çekti...

07-11-2017 01:00

MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk, Hami Sozata isimli vatandaş tarafından 3 Kasım 10:52 tarihinde MHP 21. Dönem Denizli Milletvekili Salih Erbeyin ile Denizlispor As Başkanı Taner Atillanın bulunduğu fotoğrafı ve fotoğrafta yazılan "Bu planlı ve samimiyetsiz bağışı kabul eden Denizlispor yönetimini kınıyorum ..spora siyaseti karıştırmayın diye diye fetö yüde karıştırdınız" sözleri olan yorumu paylaşması dikkat çekti. 

Hami Sözata tarafından yapılan paylaşımda  planlı bağış iddiası yer alırken, Mart ayında, FETÖ/PDY soruşturmasında polis tarafından gözaltına alınan aralarında eski milletvekili Salih Erbeyin'in doktor eşi H.E.'nin de bulunduğu 27 kişiden 13'ü adliyeye sevk edilmişti. Denizli İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, 24 Şubat'ta, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, örgütün şifreli haberleşme sistemi olan ByLock'u kullandığı belirlenen kamuda çalışan sağlık sektörüne yönelik operasyon yapmış Operasyonda eski MHP Milletvekili S.E.'nin doktor eşi H.E. de yer almış ve Nöbetçi sulh ceza hakimliği eski milletvekilini eşi H.E. ile birlikte 16 kişiyi adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. 

Denizlispor'a yaptığı bağış ile gündeme gelen eski Milletvekili Salih Erbeyin, Tesislerin ihtiyacı olan televizyonlar ve diğer demirbaşları karşılamıştı. Denizlispor Başkan Yardımcısı Taner Atilla'nın görüşerek tesislerde ihtiyaç duyulan büyük ekran 2 adet televizyon ve diğer demirbaşların karşılamasını rica ettiği Av. Salih Erbeyin bu ricayı geri çevirmeyerek, ihtiyaç olan televizyon ve demirbaşların kendisi tarafından karşılanacağını belirtmiş ve Başkan Yardımcısı Taner Atilla, Av. Salih Erbey’in Bey'e Başkan Mustafa Üstek  ve Yönetim Kurulu  adına kendisine teşekkür ettiği haberi Denizlispor tarafından açıklanmıştı. Bu durumu MHP İl Başkanı Cafer Birtürk'ün paylaşması da dikkat çekti.

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.