CHP'DE PARTİ İÇİ PARTİCİLİK

CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’nun İl Başkanlığı seçimini  kazanması ile başlayan CHP içindeki yarış, hızla devam ederken, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca başta olmak üzere 4 ilçe belediye başkanı ile il başkanını adeta tanımama hareketleri Genel Başkan Ziyareti ile de ortaya çıktı...

22-10-2021 11:31

CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu’nun İl Başkanlığı seçimini  kazanması ile başlayan CHP içindeki yarış, hızla devam ederken, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca başta olmak üzere 4 ilçe belediye başkanı ile il başkanını adeta tanımama hareketleri Genel Başkan Ziyareti ile de ortaya çıktı.
Tugay Odabaşıoğlu’nun hapse girmesinden sorumlu tutulan CHP’li Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek’i korumak isteyen Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi ve Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik’ten oluşan ekip Yüksel Kepenek ile birlikte İl Başkanlığından habersiz olarak CHP Genel Merkezi’ne giderek Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.  İddialara bu görüşmede ise İl Başkanı Nuri Çavuyşoğlunu şikayet eden İlçe belediye başkanları bu ziyarete ise Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğanı da çağırmadı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu görüşmesinin kısa sürede Gülizar Biçer Karaca tarafından ayarlandığı iddia edilirken, CHP İlçe Belediye Başkanlarının,  ilçe danışma kurullarındaki gerginliklerin, ve daha öne yaşanan olaylarda İl Başkanını suçlayarak şikayetlerini dile getirildiği iddia ediliyor.
Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun ise yaşanan olayları yakından takip ettiği öğrenilirken Denizli’deki muhalif ilçe belediyebaşkanlarının sözlerine sıcak bakmadığı ve özellikle ziyaret sonrasi ilçelerine dönen belediye başkanlarının ise ziyaretin verimsiz geçtiği yönünde sohbetlerde yer almaları dikkat çekti.
Yapılan ziyaretin ise bir göz dağı verme olarak algılanırken, Yüksel Kepenek2e sahip çıkma olarak da algılandı.
 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.