Çivril festivale hazır

Çivril Belediyesi tarafından bu yıl 22.si düzenlenecek olan Elma-Tarım ve Kültür Festivali etkinliği 30-31 Ağustos 01-02 Eylül tarihleri arasında Çivril’de yapılacak. Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde festival ile ilgili toplantı düzenleyen Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven, Çivril’in tarım yönündeki zenginliklerini tanımak isteyen herkesi Çivril’e davet etti...

28-08-2018 14:55

Denizli’nin Çivril Belediyesi tarafından bu yıl 22.si düzenlenecek olan Elma-Tarım ve Kültür Festivali yurt içi ve yurt dışı birçok katılımcıyı Denizli’de bir araya getirecek. 30-31 Ağustos 01-02 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan festival hakkında bilgi veren Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven, Çivril’i ve Çivril tarımını tanımak isteyen herkesi Çivril’e davet etti.

Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı salonunda düzenlediği toplantıyla festival hakkında bilgi veren Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven, birçok ünlü sanatçının Çivril’de buluşacağını ifade etti. Çivril’de yapılacak olan festivale gençlerin sevilen sesi Gece Yolcuları müzik grubu, Ali Kınık, Buray ve şarkılarıyla büyük bir çıkış yakalayan Hande Yener konserleri damga vuracak. Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven, ” Her yıl olduğu gibi bu yılda Denizli’mizin, Çivril’imizin güzelliklerini anlatmak için tüm gayretimizle festivale hazırlandık. Her yıl festivalimiz büyüyor ve daha da gelişiyor. Bu yıl festival tarihini erkene aldık çünkü gurbetçilerimiz festivalimize katılamıyor ve Denizli’mizin, Çivril’imizin güzelliklerini yakından tanıyamıyor’’ dedi.

HEM FESTİVAL HEM KUTLAMA
Festival tarihinin 30 Ağustos Zafer Bayramına denk gelmesi münasebetiyle iki coşkuyu da bir arada yaşayacaklarını dile getiren Güven, “30 Ağustos Zafer Bayramı Denizli’nin Çivril’in Türk halkının kurtuluş tarihidir festivalimizin de bu önemli tarihe denk gelmesi bizi gururlandırdı. Dört gün sürecek olan festivalimizde birçok etkinlik olacak ve Çivril’de birçok sanatçıyı ağırlayacağız. İlk günden itibaren dolu dolu geçecek festival programında Mehteran eşliğinde kortej yürüyüşü, Çivril Halk Oyunları gösterisi, yerel sanatçıların konserleri, Güreş turnuvaları, alanında uzman konuşmacıların katılımıyla panel ve sempozyumlar, bisiklet sürme yarışması, ay çekirdeği yeme yarışması ve daha onlarca etkinliğin yapılacağı festivali son gün de Hande yener konseriyle tamamlayacağız’’ dedi.
ELMA ÜRETİMİNDE TÜRKİYE’DE  BEŞİNCİ

Milattan Önce en eski ilçelerden birisi olan ve aynı zamanda Ege bölgesinin önde gelen büyük ambarlarından olan Çivril Türkiye’de elma üretiminde 5. Sırada olduğuna ve  Çivril’in tarım yönünden çok zengin olduğuna vurgu yapan Başkan Güven, “Çivril elmada adını duyurmuştur, buradan herkese tavsiyem festivalde Çivril’imize gelip elmalarımızı tatmalılar her yerde elma üretilir fakat Çivril elmasının tadı aroması farklıdır. Aynı zamanda geniş tarım ağımızla şeftali, erik ve ay çekirdeği piyasasında de güçlüyüz. Bu yıl festivalimize ciddi talep var her gün ayrı bir güzelliğin olacağı festivalimiz dolu dolu geçecek. Dışardan gelen katılımcılar için konaklama problemimiz yok, kapımız herkese sonuna kadar açıktır. Tüm Denizli’yi tüm Türkiye’yi, tüm Dünya’yı Çivril’e festivalimize davet ediyorum’’ diyerek sözlerini tamamladı.
 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.