Denizli Büyükşehir Belediyesi borç hanesine 100 milyon lira daha ekledi

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin borç hanesine 100 milyon lira daha yazılacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bankalardan 100 milyon lira kredi kullanmak için meclisten yetki aldı. İller Bankası’na borçlu belediyeler arasında Ege Bölgesi 1.’si, Türkiye 7’si olan Denizli Büyükşehir Belediyesi’nde Başkan Zolan, 2018 bütçesinin haricinde son 7 ayda 370 milyon lira kredi kullanmak için meclisten yetki aldı...

19-09-2018 14:02

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Eylül ayı gündemine dün sürpriz bir şekilde 100 milyon liralık borçlanma maddesi eklendi. Toplantının sonlarına doğru meclis gündemine ilave edilen maddede, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a, yurt içi bankalardan 100 milyon lira kredi kullanma yetkisi istendi.
Plan ve Bütçe Komisyonu raporunda kredi kullanımına gerekçe olarak, “Belediyemizin cari ve yatırım harcamalarında kullanılmak üzere” ifadesinin dışında ayrıntılı bilgi verilmedi. CHP Grubu’nun ret oyuna karşı madde, AK Parti ve MHP’nin oylarıyla kabul edilerek, Başkan Zolan’a 100 milyon lira borçlanma yetkisi verildi.

 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.