Denizli’de Dünya Kupası heyecanı başlıyor

2140 metre yüksekliğinde ve müthiş bir doğal güzellik görüntüsüne sahip olan Yaylacık Dağında bu yıl 6’ıncısı gerçekleşen Çameli Belediyesi ve Çameli Kaymakamlığı işbirliği yaparak, FAI onaylı CAT2 etkinliği olan 2018 Yamaç Paraşütü Dünya Kupası 39 ülkeden 355 sporcunun başvurduğu Dünyanın en iyi 120 Yamaç Paraşütçüsü gelerek Gökyüzünde şölen oluşturacak..

27-08-2018 09:19

Başkan Arslan 2013 yılında başlattıkları hava sporları serüveninde Yaylacık Dağı’nın bu alanda tüm dünyada tanınan merkezlerden biri haline geldiğini söyledi. Çameli’nin tarihi dokusu ve kültürel zenginliklerinin yanında hava sporlarında da adından söz ettirdiğini vurgulayan Arslan; ''Yamaç paraşütünde şimdiye kadar yaptığımız uluslararası organizasyonlarla büyük başarılara imza attık.
Yaylacık Dağında yaptığımız kalkış ve iniş pistleriyle hava sporlarında ülkemizin çok önemli bir merkezi olduk. Fiziki yapısı, coğrafi özellikleri ve termik akımlarıyla yamaç paraşütü hava sporlarında vazgeçilmez bir merkez. 01-07 Eylül Tarihleri arasında Dünya Yamaç Paraşütüne ev sahipliği yapacağız. Çameli’nin önemli bir uluslararası şampiyonaya ev sahipliği yaptığını belirterek, şampiyonanın İlçenin tanıtımına büyük katkısı olacağını söyledi. Organizasyona renk katacağı etkinlikte, misafirlerin ve sporcuların bölgeyi tanıması açısından tanıtımlarımız devam edecek Şimdiden Sporcularımıza kazası belasız yarışmalar diliyorum" dedi.
İZLEMEK İSTEYEN HERKES ÇAMELİ’YE BEKLİYORUZ
Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan “Kaymakamlık ve Çameli Belediyesi şampiyonanın hem güvenliği, hem de konukların ağırlanması ile ilgili her türlü çalışma en küçük ayrıntısına kadar yapıldı. 01-07 Eylül tarihlerinden gerçekleşecek olan Yamaç Paraşütü Dünya Kupası Eleme etkinliklerine Yaylacık Dağında gerçekleşeceğini dile getiren Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan Tüm vatandaşlarımızı Uluslararası Yamaç Paraşütü atlayışlarını izlemeye davet etti Çameli’de bayram havasında düzenlenecek olan bu etkinlikte Yamaç Paraşütü sporcular pencere açıldı denilerek Çameli Semalarını renklendirecek dedi
İLÇENİN DOĞAL GÜZELLİKLERİNİ VE SERİN İKLİMİNDE ZİYARET EDİLEBİLİR
''Allahın tüm doğal güzellikleri bahşettiği Çameli’nin her noktasında ayrı bir etkinlik yapılabilir. Akkavak ve Kargın yaylasında kar ve zirve yürüyüşleri, Sarıkavak ve Karanfilli yaylasında doğa yürüyüşü aynı zamanda Kolak Gölünde çadır kurup geceleri konaklanacak trekking yürüyüş rotaları, derin vadilerde aksiyon ve adrenalin sevenler için kanyonlar, bisiklet safarisi gibi birçok alternatif seçenekleri var.
 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.