Denizli iş dünyasına teşekkür etti

Türkiye, bir günde 1,5 milyar Dolar ihracat yaptı ve yeni bir rekora imza attı.  ASKON Denizli Şube Başkanı Uğur Küçük, bu rekorda emeği olan Denizlili sanayicilere teşekkür ederek daha çok çalışacaklarını ve yeni rekorlar kıracaklarını belirtti...

17-10-2021 16:00

Türkiye’de büyüme ve ihracat artışı devam ediyor. Korona virüs sonrası normalleşme dönemi ile üretime hız veren firmalar ihracatta her gün çıtayı bir başka seviyeye taşıyor. Sanayide çarklar hızlı bir şekilde dönmeye devam ederken Türkiye, dün yeni bir rekora imza attı. 24 saatte 1,5 milyar Dolarlık ihracat gerçekleştirerek kendi rekorunu bir kez daha kırdı. Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Denizli Şube Başkanı Uğur Küçük, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. İhracatta önemli rol üstlendiklerini söyleyen Başkan Küçük, “Denizli çok önemli bir bölgede yer alıyor. Sanayi’den tekstile, sağlıktan tarıma birçok alan Denizli için gelir kaynağı. Dün 24 saat içerisinde kırılan 1,5 milyar Dolarlık ihracatta çok büyük katma değere sahibiz. Bu nedenle rekorda emeği olan tüm Denizli iş dünyasına teşekkür ederiz. Çarklar dönmeye devam ettikçe yeni rekorlar kıracağımıza inancım tamdır ” dedi.

“ADIMIZI DUYURMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Denizli’nin kendini çeviren ekonomi şehri olduğunu söyleyen Başkan Küçük, “Denizli’de hemen hemen tüm ticaret kollarının bulunması çok büyük bir avantaj. Denizli kendini çevirebilen ve iş insanlarının bir arada büyük başarılara imza atabildiği bir şehir. Büyümeye devam edecek ve her fırsatta şehrimizin adını duyurmaya devam edeceğiz” dedi.
 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.