Denizli’nin yaşayan tarihi hayata gözlerini yumdu

Osmanlı İmparatorluğunun son 3 padişahı olan Sultan Abdülhamit, V. Mehmet ve VI. Mehmet Vahdettin dönemlerine tanıklık eden Şükrü Kızılhan 117 yaşında hayata gözlerini yumdu...

03-09-2018 11:56

Cihan Harbinde 13, Cumhuriyet ilan edildiğinde 22 yaşında olan Acıpayam Eskiköy'lü 117 yaşındaki Kınteş Şükür (Şükrü Kızılhan) dede hayata gözlerini yumdu. Osmanlı İmparatorluğunun son 3 padişahı olan Sultan Abdülhamit, V. Mehmet ve VI. Mehmet Vahdettin ve Türkiye Cumhuriyetinin 12 Cumhurbaşkanı dönemini tanıklık eden Şükrü Dede yerel ve ulusal gazete ve dergilerde o günleri ve Denizli’yi anlatarak yer almıştı. 117 yaşında hayata gözlerini yuman Şükrü dede dün ikindi namazının ardından Acıpayam Eskiköy mezarlığında son yolculuğuna uğurlandı.

YAŞI HAKKINDA TAHMİNLER

Şükrü Dede’nin yaşı tam olarak bilinmiyor. Resmi kayıtlara göre 1912 yılında doğmuş. Ancak oğlu Ali Nevzat Kızılhan, babasının yaşının resmi evraklara göre 103 olarak görünse de,  gerçek yaşının 117 olduğunu söylüyor. Çünkü babasının doğduğu yıllardaki bebeklerin çoğu nüfusa oldukça geç kaydettiriliyormuş.
 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.