DTO BAŞKANI ERDOĞAN, ULAŞAMADIĞI ESNAF İÇİN NUMARASINI VERDİ

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan 20 bin üyesi olan Denizli Ticaret Odası'nın pandemi de üyelerinin yanında olduğunu belirtti. Erdoğan ulaşamadığı esnafları için ise canlı yayında cep telefonu numarasını verdi...

24-05-2021 18:25

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, katıldığı canlı yayında ulaşamadığı DTO üyeleri için cep telefonu numarasını verdi. 20 Bin üyeye sahip DTO'da herkesi dinlemeye çalıştıklarını belirten Uğur Erdoğan 

"Cumhurbaşkanımızın yeni destek paketi ile başlamak istiyorum. Pandemi dönemi 14 aya yakın bir süreç oldu. Buda hem dünya, hem Türkiye, hem de Denizli açısından uzun bir süreçti. Tabi ki bu sürede işyerleri kapanan esnaflarımızın özellikle orta ve küçük ölçekli esnafımızın sorunları her geçen gün büyüyerek devam etti. 

Ancak hem hükümet hem Sayın Cumhurbaşkanımız bugüne kadar bir çok desteği ortaya koydular.En son Türkiye genelinde 1 Milyon 400 bin civarında esnaf ve sanatkarımıza aynı zamanda 4.7 Milyar TL’lik destek paketi hazırlandı. Tabi bu iki aşamalı olarak ödemesi önümüzdeki hafta 25 Mayıs itibari ile müracatı yapılacak. Biz sadece 14 aylık süreçte Denizli Ticaret Odası var olan tüm finansman imkanlarını kullanarak, toplam can suyu, nefes ve özel bankalar ile yapmış olduğumuz protokoller ile 3 bine yakın esnafımıza, 68 Milyon TL civarında bir kaynak üyelerimize aktardık. Bizim göreve geldiğimizde de hep altını çizmişimdir . Bizim varoluş sebebimiz üyelerimizdir.

Bu süreçte de 800’ün üzerinde, sahaya inerek büyük, küçük ayrımı yapmadan herkese dokunmak için ekibimizle, meclisimiz ile, komitelerimiz ile sahadayız.  Varoluş sebebimiz onlar, bunu biliyoruz. Bu şehirde yaşayan herkes bu bilinç ile hareket ediyoruz.
Pazartesi yapacağımız ziyaretleri planlarken, ekibi topluyorum istişare ediyorum. Nasıl yol izlememiz lazım Biz şuan sahaya gidiyoruz, yani esnafımızın en sıkıntılı olduğu süreçte, sahaya iniyoruz.

Kapı kapı esnafımızı ziyaret ettim, yarın da edeceğim. Biz çünkü bu görevleri, aldığımız görevimizi namusumuz kabul eder, namusu olan hassasiyet, sadakat ne ise onu ortaya koyarız. Onun için bu süreçte de ulaşamadığım, gidemediğim esnafım vardır. Darda zorda olan kardeşim vardır. Ama şunu bilsinler, öyle bir şey varsa, çünkü 20 bin üyem var her birine dokunamıyor olabilirim. Canı gönülden her birine dokunuyorum. Konuşmamı da içimden geldiği gibi konuşuyorum. 
Öyle de bir şey varsa, bizim telefonlarımız, gece cumartesi pazar 22’ye kadar açık. Talimatımda şu,  arkadaşlar başkanla görüşeceğim diyen her kim olursa olsun sakın kimsin, necisin nesin diye, böyle bir cevap istemiyorum direk Uğur Erdoğan’ın telefonunu vereceksin. 
Diyeceksin ki başkanın telefonu 0532 515 20 22  24 saat hizmetteyiz. Bu kadar açık. Benim kurumum dahil cumartesi,  bayram,  pazar demeden 22 ye kadar milletin huzurunda. 
 Esnafımıza şunu söylüyorum onları canı gönülden anlıyorum, sıkıntılarını problemlerin olduğunda biliyoruz. Şuna inansınlar biz de var gücümüzle, bizim gücümüz belli, onların haklarını, onların taleplerini birebir iletiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızda,  ilgili bakanlarda, bu süreçte, gerekli desteği gerçekleştirdi.  Bundan sonra da yine destek verilecek.  Artı Ticaret Odası'nın desteği de çok önemli 86 veya 100 Milyon TL destekten  bahsediyorum,  hazırlıkları bitmek üzere, esnafımıza nefes kredisini vereceğiz. Bunu da seve seve onun destek olması açısından arzu ediyoruz” dedi

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.