Emniyetten büyük uyuşturucu operasyonu

Denizli’de polisin gerçekleştirdiği geniş çaplı uyuşturucu operasyonunda çok miktarda uyuşturucu ile birlikte yakalanan 43 kişiden 30’u tutuklandı. Zanlıların 12’si Afgan ve İran uyruklu…..

22-09-2018 13:14

Denizli Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından ilimizde uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs ve organizasyonlara yönelik çalışmalara devam edildi. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla ilimiz genelindeki tedbirlerini daha da yoğunlaştırdı. Sokaklarda uyuşturucuya geçit vermeyen narkotik ekipleri yaptıkları kontrol ve uygulamalar ile okul bölgelerinde güvenliği sağladı.
Son olarak 19 Eylül Çarşamba günü il merkezinde çok sayıda polisin katılımıyla çevresel faktörler açısından riskli görülen bölgelerde tespit edilen okul çevrelerinde, park, bahçe ve umuma açık yerlerde narkotik uygulaması gerçekleştirildi. Şüpheli görülen 338 şahıs, 115 araç ve metruk binalar kontrol edildi. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı motorize NARKOTİM ekipleri ve sivil ekipler tarafından uyuşturucu madde kullanıcısı oldukları belirlenen 3 kişi yakalandı. Şahısların üzerinde bulunan 6,3 gram esrar el konuldu.
Denizli’ye getirilen uyuşturucu maddelerin sokağa dağıtılmadan toplu olarak yakalanabilmesi amacıyla yabancı uyruklu şahıslar tarafından kullanılan kiralık apartlara operasyon düzenleyen narkotik ekipleri apartların içerisinde asma tavan aralığı, banyo-tuvalet havalandırmaları gibi yerlere zula yapılarak saklanan yüklü miktarda
uyuşturucu madde ele geçirdi. Yürütülen çalışmalarda yakalanan 504 gram metamfetamin, 700 gram eroin, 300 gram esrar ve 130 adet uyuşturucu hapa el konuldu. Uyuşturucu madde ticareti suçu kapsamında adli mercilere sevk edilen 15’i yabancı uyruklu 43 şüpheliden 12’si Afgan ve İran uyruklu olmak üzere 30 şüpheli tutuklandı. Uyuşturucu madde kullanıcısı 34 kişi hakkında da yasal işlem yapıldı.

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.