EN PAHALI SU İÇEN İL DENİZLİ

Su metreküp ücreti ve atık su bedelinin eklendiği konut mesken su tüketim fiyatının en yüksek belirlendiği büyükşehir sıralamasında, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin başı çektiği görüldü...

13-08-2020 16:50


Milli Gazete’den Muhammet Vefa’nın, Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Mehmet Yaşar Karataş’ın açıkladığı sonuçlara dayandırdığı haberine göre, 15 Temmuz 2020 tarihli su ücret güncelleme fiyatlarını içeren, 30 büyükşehir belediyesinin su ücretlerinin listesi yayınlandı.  KDV ve Çevre ve Temizlik Vergisi (ÇTV) eklenmeden metreküp su ücret fiyatlarında listenin başında Denizli Büyükşehir Belediyesi geliyor.
Denizli Büyükşehir Belediyesi vatandaşlara su tüketim bedelini 4,36 TL’den başlatırken, atık su bedeli olarak da 1,98 TL, toplamda ise 6,34 TL su ücreti vatandaşlardan alıyor. İkinci sırada MHP’li Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde su ücreti 5,68 TL ve üçüncü sırada yer alan CHP’li Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde su ücreti 5,42 TL olarak dikkat çekti. 30 büyükşehir arasında Ankara 7’nci, İzmir 8’inci ve İstanbul 21’inci sırada yer aldı.
Koronavirüs tüm dünyayı kasıp kavururken, Türkiye’de de ekonomik istikrarsızlıkla birlikte vatandaşlar zor günler geçiriliyor. Alım gücünün hemen her gün düştüğü ülkemizde havadan suya kadar her üründe oluşan yüksek fiyatlar vatandaşın belini büküyor.  Yerel seçim sürecinde su zamlarının konuşulduğu ve indirimlerin yapılacağı belirtilmesine rağmen su ücretlerindeki yüksek fiyat dikkat çekiyor. 30 büyükşehir belediyesinde su fiyatlarında en yüksek ücret Cumhur İttifakı yani AK Parti ve MHP’nin kazandığı belediyeler başı çekiyor.
İSTANBUL SU FİYATINDA 21’İNCİ SIRADA…
30 büyükşehir belediyesi içinde su tüketim ücretinde 7’nci sırada yer alan Ankara’da su ücreti 3,33 TL, atık su bedeli 1,67 TL toplamda ise su tüketim bedeli 5.00 TL olarak dikkat çekiyor. İzmir’de su ücreti 3,32 TL, atık su bedeli 1,66 TL, toplamda ise 4,98 TL.  İstanbul ise 30 büyükşehir belediyesi içinde 21’inci sırada yer alırken, su ücreti 2,67, atık su bedeli 1,33 TL toplamda ise su tüketim bedeli 4,00 TL olarak dikkat çekiyor.
LİSTENİN BAŞINI DENİZLİ ÇEKİYOR…
Büyükşehir belediyelerindeki konut mesken su ücretleri dikkat çekiyor. 15 Temmuz 2020 tarihli su ücret güncelleme fiyatlarına göre, 30 büyükşehir belediyesinin su ücretlerini değerlendirdik. KDV ve Çevre ve Temizlik Vergisi (ÇTV) eklenmeden metreküp su ücret fiyatlarında listenin başında AK Partili Denizli Büyükşehir Belediyesi geliyor.
 
Denizli Büyükşehir Belediyesi vatandaşlara su tüketim bedelini 4,36 TL’den başlatırken, atık su bedeli olarak da 1,98 TL, toplamda ise 6,34 TL su ücreti vatandaşlardan alıyor. Denizli’yi MHP’li Manisa Büyükşehir Belediyesi takip ediyor. Manisa’da su ücreti 4,06 TL, atık su bedeli 1,62 TL toplam su tüketim bedeli 5,68 TL olarak belirlendi. Manisa’nın ardından CHP’li Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde su ücreti 4,45 TL, atık su bedeli 0,97 TL ile toplamda su tüketim bedeli 5,42 TL olarak belirlendi.

 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.