ENCÜMEN SEÇİMLERİNDE KARACA ETKİSİ

Merkezefendi Belediyesi'nde yapılan encümen seçimlerinde ortaya çıkan tablo şaşırttı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca'ya yakın meclis üyelerinden 3 isim parti den istifa etmişti, bağımsız olan meclis üyeleri Cumhur İttifakı ile birlikte ittifak yaptı. Yine Gülizar Biçer Karacaya yakın isim CHP eski İl Kadın Kolları Başkanı Sündüs Başsorgun önemli seçimlere katılmadı...

03-04-2021 18:00

Merkezefendi Belediyesi’nde yaşanan encümen seçimleri adeta organize işler dedirtecek kulisler ve oylamalar ile tamamlandı.
Bağımsız 3 oy + Ak Parti 11 oy +MHP 4 oy =18 oy olurken, CHP 11 oy +İYİ PARTİ 9 oy =20 oy  -1 kişi gelmedi =19 oy  ile seçime girdi.
Seçimlerde Murat Cımık 20 oy alarak en yüksek oyu aldı. Cumhur İttifakı’nın 15 oyu olmasına rağmen AK Partili Yavuz Aki 19 oy olarak 3 bağımsız üyenin yanı sıra Millet ittifakından da  oy aldı.  
Diğer taraftan  CHP adayı İbrahim Abuşaha Millet İttifakının 19 oyu olmasına rağmen 17 oy alması dikkat çekti.
Yaşanan bu gelişmelerden sonra özellikle. CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca'ya yakın meclis üyelerinden olan ve CHP’den istifa eden 3 bağımsız ismin Cumhur İttifakı ile anlaşma yapması ve Gülizar Biçer Karacaya yakın isim olan CHP eski İl Kadın Kolları Başkanı Sündüs Başsorgun’ununda oylama ya katılmaması ise tepki çekti. CHP ve Millet İttifakı encümen koltuklarını bağımsız üye, AK Parti ve Cumhur İttifakı’na kaptırmış oldu.
Encümen seçimleri sonuçları ise şöyle
Murat Cımık 20 oy Bağımsız meclis üyesi  
Yavuz Aki 19 oy  Ak Parti meclis üyesi
Fırat Dağdeviren 18oy   MHP  meclis üyesi  
Serkan Kaya 15 oy CHP Meclis üyesi  
İbrahim Abuşaha 17oy  CHP Meclis üyesi
Himmet Kaynay 14 oy İyi Parti Meclis üyesi  
 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.