FAİZ PARALARI İADE EDİLECEK Mİ ?

Denizlispor da faiz skandalı gündeme gelirken, takım 20. sırada düşme potasında yerini koruyor. Yönetim ise hala faiz paralarını takıma iade etmemesi tepkileri arttırıyor. ..

05-12-2020 21:21

Denizlispor Başkanı Başkan Ali Çetin, “Faiz ve bankalardan kredi alınarak faiz ödenmesi’ konusunda, “Denizlispor’a bankalardan kredi kullandırmıyorlar. Bizde yönetici arkadaşlarımızın müsait olan şirketlerinden bankadan kredi çekiyoruz ve bunun faizini de ödüyoruz. Bundan doğal ne var. Türkiye’nin en şeffaf yönetimi biziz. Faiz aldı diyenler getirsin parayı kendi versin, senet yapıp tekrar paralarını faizsiz ödeyelim” dedi.

“DAHA İYİ YAPACAK VARSA ŞİMDİ BIRAKACAĞIZ”

Başkan Ali Çetin, kongrede kimsenin aday çıkmadığın ancak şu zamanlarda akbabaların çoğaldığını ifade etti. “Daha iyi yapacak varsa yönetim olarak şimdi bırakırız” diyen Çetin, “Bizim Denizlispor’dan siyaset ya da ticari beklentimiz yok. Bzi kimse yıldıramaz ama hevesimizi kırıyorlar. Bizim hali hazırda 60 milyon TL borcumuz var. 40 milyon alıp gelsinler daha iyi yapacaklarını görürsek veririz ve yardımcı da oluruz. Bu işler kolay değil. Pandemi de hiç kolay değil. Bize haksızlık yapıyorlar” diye konuştu.
 
Denizlispor’da Ali Çetin başkanlığında eski ve mevcut yöneticilerin faizle temliklerinin kabartıldığı ve bankalardan yönetici şirketlerinin üzerinden çekilen kredinin faizlerinin kulübü büyük zarara uğrattığı kamuoyunda şok etkisi yaratmıştı! Bu temlikler ise kulübün karar defterine işlendi, altına da imzalar atıldı. Kulübün karar defterine işlenip, eski ve mevcut yöneticilerin ne kadar faiz tutarı aldığının da kısa bir süre içinde protokol tarafından denetleneceği öğrenildi. Taraftarlar, başkan Çetin ve yönetim kurulu için; karar defterinin her şeyi gün yüzüne çıkartacağını belirterek, “Madem bu kadar şeffaflar karar defterini kamuoyu ile paylaşsınlar” sorusunu yöneltti. Dün yapılan toplantıda ise bu paraların yönetici şirketlerinden çekilip faizlerinin ödendiğini de başkan Ali Çetin tarafından itiraf edildi. Başkan Çetin, kulübün kredi çekip çekmemesi konusunda da iki ayrı çelişkili ifade kullandı.

ÇETİN, “KREDİYİ GÜVENİLİR ADAMA VERİRLER!”
Başkan Ali Çetin, önceki yaptığı bir toplantıda kendilerinin güvenilir olduğunu ve itibar sahibi kulübe kredi vereceklerini savunmuştu. O toplantıda Çetin, “İki dönem önceki başkan. Bu arkadaşı biliyorsunuz. Gitsin bankadan kredi alsın. Gitsin 500 bin TL kredi alsın, verecekler mi?  Hadi görelim onu. Öyle bankadan kredi almak her babayiğidin harcı değil. Bu kulüp buraya geldiyse başarıdır bu. Krediyi kime verirler biliyormusunuz? Güvenilir adama verirler. Bu kulüp kredi alacak kapasiteye geldiyse artık itibar sahibi olmuştur. Kulüp itibar sahibidir. İşte bizim baştan belli anlatmak istediğimiz şey bu. İtibar sahibi olduk. Bankalardan kredi almak kolay değil” demişti.

KULÜP İTİBARINI MI KAYBETTİ!
Aynı başkan Ali Çetin dün yaptığı toplantıda ise kendisiyle çelişen ifadeler kullandı. Çetin, “Denizlispor, kulüp olarak geçmiş dönemden gelen sıkıntılarından dolayı kredi kullanamıyor. Kullanamadığı için bizim bankalardan kredi alma şansımız yok. Ha bunun aksini iddia eden varsa, alabilecek varsa biz başaramadık. Biz genel müdürler nezninde, tüm siyasilerimizi de devreye sokup alamadık. Biz bununla 1, 1.5 yıldan bu yana mücadele veriyoruz. Başaramadık” açıklamasını yaptı.


 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.