KARACA MERTTAŞ GÖREVİNDEN ÇIKARILDI

2019 yılının Mart ayında gerçekleştirilen yerel seçimlerde CHP’den Merkezefendi Belediye Başkanı seçilen Şeniz Doğan’ın, 2014 – 2019 yılları arasında belediye meclis üyeliği yaptığı,  yol arkadaşı olan Orhan Karaca ile yolları son resmi görevi sonrası da ayrıldı...

25-07-2020 11:11

5 yıllık belediye meclis üyeliği mesaisine rağmen, 2019 yerel seçimlerinde meclis üyeliği adaylığı listesinden çıkarılan Orhan Karaca, son olarak ise Şeniz Doğan tarafından Merttaş Yönetim kurulu üyeliğinden de çıkarıldı. CHP Merkezefendi Belediyesi’nde parti içi ve belediye içindeki sıkıntılar her geçen gün artarken, Şeniz Doğan’ın yol arkadaşları ile de yaprak dökümü devam ediyor. 2014 yılından 2019 yılına kadar Merkezefendi Meclis üyeliği yaptığı ve 2019 yerel seçimlerinde Şeniz Doğan’ın A Takımı’nda yer alan Orhan Karaca’nın son resmi görevi de iptal edildi.

ÖNCE MECLİS ÜYELİĞİ ADAYLIĞI GİTTİ
2019 Yerel seçimlerinde CHP’li Şeniz Doğan’ın en büyük destekçilerinden olan ve bir an olsun yanından ayrılmayan Orhan Karaca ilk olarak 8. Sıradan Merkezefendi CHP Belediye Meclis üyesi adayı olmuş ve parti içindeki rahatsızlık nedeniyle bu listeden çıkarılmıştı. O günlerde Orhan Karaca’nın arkasında durmayan ve meclis üyeliği adaylık listesinde kalmasını sağlayamayan Şeniz Doğan Orhan Karaca ile seçimlerden sonra Merkezefendi Belediyesi’ne ait şirket olan MERTTAŞ’ta birlikte çalışmaya başladı.

ORHAN KARACA FATURA SAHİBİ ŞİRKETLERİ PAYLAŞTI
Yaklaşık 6 ay birlikte çalışan Merkezefendi Belediyesi CHP’li Şeniz Doğan ve yol arkadaşı eski Meclis üyesi Orhan Karaca arasında belediye yönetimi konusunda soğuk rüzgarlar esmeye başladı. İddialara göre Şeniz Doğan’ın belediyeye kestirdiği faturalar hakkında araştırma yapan Orhan Karaca’nın duruma tepki göstermesi gerginliği arttırdı. Orhan Karaca sosyal medya hesabından ise şirket isimlerinin yer aldığı ilginç bir paylaşım yaptı.
Karaca paylaşımında; “Matematiğe meraklandım bu sıra işim gücüm rakamlar…Cevaplarınızı bekliyorum.
1 Birim = 10 Pera
10 para : 20 pouint  ederse
20 Birim x40 pera kaç point eder ? “ İfadelerine yer verdi.

KAMUOYU HALA CEVAP BEKLİYOR
Merkezefendi Belediyesi’ne ait şirket olan Merttaş’ta yönetim kurulu üyesi olan Orhan Karaca’nın bu paylaşımı hakkında Şeniz Doğan hakkında herhangi bir açıklama yapılmazken, bu yazının bir mesaj olduğu ve yazıda 3 şirket isminin yer aldığı öğrenildi. Şirketlerin ise kaç para fatura kestiği, kime ait olduğu ve hangi iş karşılığı belediyeden para aldığı açıklanmazken, Orhan Karaca’nın bu işleyişten rahatsız olduğu için bu paylaşımı yaptığı öğrenildi.

İLÇE KONGRESİNDE AYRI ADAYI DESTEKLEDİLER
Yaşanan bu gelişmelerin üzerine ise CHP’li Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ile Orhan Karaca arasında başlayan ayrılık ilçe kongresinde de devam etti. Şeniz Doğan’ın belediye başkanlığı için parti içi adaylık ön seçim yarışından, belediye başkan adaylığı dönemine kadar en büyük destekçilerinden olan Tolga Varlıker ile de yolarını ayıran Şeniz Doğan, Orhan Karaca’nın da destelediği Tolga Varlıker yerine rakibi Ali Osman Horzum’u destekledi.

HORZUM KAZANDI, KARACA’YI DİSİPLİNE VERDİ
CHP Merkezefendi İlçe Başkanlığı seçimlerinde Ali Osman Horzum ilçe başkanı olarak seçilmesinin ardından ise Orhan Karaca ile yollarını ayıran Şeniz Doğan son olara 1 yıl görev süresinin dolmasının ardından Orhan Karaca’yı MERTTAŞ yönetim kurulu üyeliğinde çıkardı. Yeni ilçe başkanı Ali Osman Horzum ise Orhan Karaca’yı parti disiplin kuruluna şikayet ettiği ve ihraç istemi ile disipline verdiği öğrenildi.

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.