GAZETECİ GELDİ KAÇAK YAPI YIKILDI

Denizli’nin usta gazetecisi Şifre Haber Genel Yayın Yönetmeni Bülent Öztürk, AK Parti Grup başkan vekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan hakkında “kaçak yapı” yaptırdı iddiası ile gelen ihbarı haber yapmak üzere Çivril İlçesi’ne gitti ...

13-06-2020 17:00

Haber hakkında yerinde bilgi toplayan ve gerekli yetkililerden de bilgi almak için Çivril İlçesin de bilgi toplayan Bülent Öztürk Cahit Özkan’ın evinin yanına yaptırdığı bu yer hakkında haberi hazırlarken, 3 aydır kaçak yapı olarak duran inşaatın, Çivril ziyaretinden sonra yıkıldığı haberini aldı.

Usta gazeteci Bülent Öztürk, ziyareti sonrası yıkılan kaçak yapıyı ise ” İNANILMAZ BİR HIZLA YIKTILAR…” başlığı ile okurlarına sundu.

AK Parti Denizli Milletvekili ve Ak Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın Babası Süleyman Özkan’ın, Çivril’deki evinin yanına 2 kat kaçak inşaat çıktığı, Şifre Haber’in konuyu araştırdığı duyulduktan bir gün sonra ise, yasal işlem yapılmasına izin verilmeden kendileri tarafından yıktırıldığı görüldü.

İHBAR GELDİ…

Şifre Haber’e gelen “AK Parti Denizli Milletvekili ve Ak Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın, babasının iki kat kaçak inşaat yaptı” ihbarı üzerine harekete geçen, Şifre Haber Genel Yayın Yönetmeni Bülent Öztürk, daha haberi yayına verme hazırlığı yaparken kaçak çıkılan iki kat, belediyeyi bile beklemeden yıktırıldı.
 

 

BAŞKAN VURAL: GEREĞİNİ YAPARIM…

Şifre Haber Ekibi, gelen kaçak inşaat iddiasını yerinde görmek için, Çivril İlçesi’ne giderek araştırmaya başladı. Söz konusu adresteki, kaçak olduğu iddia edilen kısmın fotoğrafları çekildi. Ve konunun muhataplarından biri olan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural’a ulaşıldı.


Konu hakkında bilgi verdiğimiz Başkan Vural, AK Parti Denizli Milletvekili ve Ak Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın babası Süleyman Özkan’ın, daha önce imar affına başvurduğunu ve 3 katlı evin yanında kaçak olan 60 m2’lik bir kısmın imar affından faydalandığını, diğer 2 kattan bilgisinin olmadığını belirtti ve “Ortada yasal olmayan bir durum varsa gereğini yaparız. Hemen kontrolümüzü yapacağız” dedi.

HABER HAZIRLANIRKEN…

Gerekli bilgi ve belgeleri tamamlayan, Şifre Haber Ekibi Denizli’ye döndükten sonra, AK Parti Denizli Milletvekili ve Ak Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın babası Süleyman Özkan üzerine kayıtlı arsa üzerine yapılan ve imar affından faydalanılan 60 m2’lik yapının üzerine çıkılan 2 katın kaçak olup olmadığını “Bu 2 kat kaçak mı?” sorusuyla habere dönüştürüp, yayına vermek üzereyken, Çivril’den sürpriz bir haber geldi.
 

KENDİLERİ YIKTILAR…

Daha haber ön çalışmasının üzerinden 24 saat geçmeden, Çivril’den gelen sürpriz haber, bizleri hem mutlu etti hem de şaşırttı…

Gelen haberde, AK Parti Denizli Milletvekili ve Ak Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın babasına ait kaçak olarak çıkıldığı ileri sürülen 2 katın, yine yer sahipleri tarafından yıktırıldığı bildirildi.
Gerçekten de, daha belediye konuyla ilgili işlem yapmadan kaçak 2 katın yıkıldığını, belediye ekiplerinin ise yıkımdan sonra giderek tutanak tanzim ettiği belirtildi.

 
 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.