Gençler hak ettiğini alıyor!

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, gençlerin hak ettikleri değeri ve desteği AK Parti iktidarında görmeye başladığını belirterek, “Gençler artık siyasette 18 yaşından itibaren aktif rol alabiliyor. Ayrıca iş kurmak isteyen girişimci gençlerimiz için de her türlü desteği sağlıyoruz” dedi...

18-05-2018 21:49

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla açıklama yaptı. Türkiye’nin genç nüfusu bakımından birçok dünya ülkesinden daha şanslı olduğunu belirten Milletvekili Şahin Tin, “Bu genç nüfusun, enerji potansiyelinin çok iyi değerlendirilmesi gerekiyor. Gençlerin, siyasete, ülke yönetimine, üretim mekanizmalarına, ekonomiye dahil edilmeleri mutlaka şart. Bu anlamda AK Parti olarak önemli atılımlar yaptık. Gençler, AK Parti iktidarı döneminde hak ettikleri değeri görmeye başladılar. Atatürk’ü anmak ve onu anlamak bize bıraktığı her mirasa sahip çıkmakla mümkündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten aldığımız ilhamla gençlerimize sahip çıkıyor ve onlara hak ettikleri değere kavuşturmak için her türlü adımı atıyoruz” dedi.

“18 YAŞINDA SEÇİLME HAKKI VERDİK”

Gençlere, 18 yaşında seçilme hakkı verildiğini belirten Milletvekili Şahin Tin, “Biz sözümüzü tuttuk. Gençlerimiz 18 yaşından itibaren nasıl seçme yetkisine sahipse aynı şekilde seçilme hakkına da kavuştular. Özellikle 24 Haziran tarihinde yapılacak olan genel seçimler, gençlerimizin siyasette dinamizmini heyecanını göreceğimiz önemli bir seçim olacak. Daha genç Meclis, daha güçlü Türkiye’nin kapılarını açacak. Atatürk’ün bizlere işaret ettiği o muasır medeniyet seviyesine ulaşma yolculuğumuzda en büyük gücümüz yine gençlerimiz olacak. Gençlerin vizyonu, dünyaya bakışı, enerjisi Türkiye’nin önünü açarak yeni bir vizyon çizecek, gelecek hedeflerimizi yakalamamıza imkan sunacak” dedi.

“GİRİŞİMCİ GENÇLERİN ELİNDEN TUTTUK”

Kendi işini kurmak isteyen gençlere, birçok kolaylık sağladıklarını vurgulayan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Öncelikle 18-29 yaş arasında iş yeri açmak isteyen gençlerimizi 3 yıl boyunca 75 bin liraya kadar gelir vergisinden muaf tuttuk. Şimdi de geçtiğimiz hafta yaptığımız düzenlemeyle gençlerimizi desteklemek için ilave bir imkân daha getirdik; bir yıl boyunca Bağkur primlerini biz ödüyoruz. Gençlerimiz, yeter ki üretmek, kazanmak ve Türkiye’nin geleceğine omuz vermek istesinler. Her türlü kolaylığı sağlamak boynumuzun borcudur” diye konuştu. 

“ÜNİVERSİTELİ GENÇLERE FIRSAT SUNDUK”

Üniversiteleri 7 yılda bitirme mecburiyeti bulunduğunu hatırlatan Milletvekili Şahin Tin, çeşitli nedenlerle öğrenimine devam edemeyen 500 bine yakın öğrenci bulunduğunu belirterek, “Bu öğrencilere bir kereliğine üniversitelerine dönme imkânı veriyoruz. Bu çok önemli bir fırsattır. Bu kararla AK Parti iktidarı, devlet sorumluluğunun gereğini yerine getirmiş, yüzbinlerce gencin mağdur olmasının önüne geçmiştir” dedi.

“RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM”

Açıklamasının sonunda öncelikle gençlerin ve tüm vatandaşların 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını yürekten kutladığını ifade eden Milletvekili Şahin Tin; “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Savaşı’mızın Kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için hayatlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyorum” dedi. 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.