GENELGE NE DİYOR ONLAR NE YAPIYOR ...

Denizli’nin ilk büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Ramazan ayı boyunca İçişleri Bakanlığı tarafından yasaklanan toplu iftar yemekleri kararına uymadı ve dün akşam Çamlık ofiste 50 kişilik toplu iftar yemeği düzenledi..

23-04-2021 15:00İçişleri Bakanlığı tarafından 12 Nisan tarihinde yayınlanan genelge ve Denizli Valiliği’ne gönderilen yazıya göre yasak olmasına rağmen, Denizli Büyükşehir  Belediye Başkanı Osman Zolan, Çamlık Özel ofiste 50 kişiye özel iftar yemeği düzenledi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI GENELGESİNE UYMADI
İçişleri Bakanlığı tarafından 12 Nisan tarihinde yayınlanan 6421 sayılı Ramazan Ayı tedbirleri konusundaki genelgeye uymayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan 50 kişilik iftar yemeği organize etti.

VALİ’NİN KARARINADA UYMADI
İçişleri Bakanlığı yazısını Valiliklere gönderirken bu sayede
Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclis Kararları alınarak uygulanmasını emretti. Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi ise 12 Nisan tarihinde Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 23. maddesine göre, Vali Ali Fuat ATİK başkanlığında, COVID-19 tedbirleri hususunda olağanüstü toplandı.

ZOLAN KENDİ ALDIĞI KARARA UYMADI
Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nde yer alan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kendisinin de oylama kabul oyu verdiği İçişleri Bakanlığının,  yayınlanan 6421 sayılı Ramazan Ayı tedbirleri konusundaki genelgede yer alan, Vatandaşlarımızın toplu katılım gösterdiği iftar, sahur gibi kalabalık grupları bir araya getiren her türlü etkinliğe ve iftar çadırlarına müsaade edilmemesine, bu noktada son dönemlerde salgının yayılımında ev içi bulaşma oranının yüksekliği hususu da göz önünde bulundurularak vatandaşlarımızın iftar veya sahurlarda misafir kabul etmemeleri konusunda farkındalıklarını artıracak faaliyetler ve duyurulara önem verilmesine,” maddesine ise uymadı.

İşte o karar
http://www.denizli.gov.tr/15-nolu-covid-19-denizli-il-umumi-hifzissihha-meclis-karari 

50 KİŞİLİK TOPLU İFTARYEMEĞİ DÜZENLEDİ
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan 50 kişilik toplu iftar yemeğinde İlçe belediye başkanlarını ağırladı.


 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.