HAK İŞ YARGIYA GİDECEK

Hak-İş Denizli Şube Başkanı Sezai Söylemez, Honaz Belediye Başkanı Kepenek’e ait olduğu iddia edilen ses kaydında geçen ağır sözler nedeniyle konuyu yargıya taşıyacaklarını ve sözleri kınadıklarını söyledi...

01-05-2021 19:03


Denizli Honaz İlçe Belediye Başkanı Yüksel Kepenek’in 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramında, sosyal medyada birçok işçi, memur ve emekçi sendikasına küfür ve hakaretlerini içeren iddiaya göre kendisine ait ses kaydı gündemi salladı. Honaz Gündem isimli bir sosyal medya gurubunda paylaşılan ve sonrasında yayılan küfür ve hakaretlerle dolu ses kaydı sendikalar nezdinde de şaşkınlık ve hayretle karşılandı. https://www.denizliaktuel.com haber sitesine açıklamalar yapan ve sözleri derin üzüntüyle karşıladıklarını belirten Hak-İş Denizli Şube Başkanı Sezai Söylemez, Honaz Belediye Başkanı Kepenek’e ait olduğu iddia edilen ses kaydında geçen ağır sözler nedeniyle konuyu yargıya taşıyacaklarını ve sözleri kınadıklarını söyledi. Söylemez, 1 Mayıs dolayısıyla Başkanın, işçi ve emekçi bayramı ile ilgili ‘Birlik, beraberlik, işçi ve emekçinin hakkı, sendikaların öneminden bahsediyor’ olmasını da ikiyüzlülük ve takiyelik örneği olarak yorumladı.

Hak-İş Denizli Şube Başkanı Sezai Söylemez, ortaya çıkan ve Başkan beye ait olduğu iddia edelen sözleri esefle kınadıklarını belirterek, konuyla ilgili şunları söyledi, “Dün sendika olarak Delikliçınar Meydanına inerek 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramının ruhunu vatandaşlarımızla paylaştık. Alanlarda işçi, memur, esnaf, emekçi, emekli, öğrenci, toplumun her kesimine yönelik mesajlarımızı verdik. Bugün 1 Mayıs! Toplumuzun 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramını kutluyorum.  Biz ve diğer sendikaların bir sivil toplum örgütü olarak görevleri açıktır. Toplum adına en iyi şekilde emek savunuculuğu görevimizi yerine getirmek için gece-gündüz demeden çalışmaktayız. Dün gece yarısı Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek’e ait olduğu iddia edilen ses kaydı ile karşılaştık. Şaşırdık, üzüldük, anlam veremedik. Bu sözleri esefle kınıyoruz. Durumu biz ve diğer sendikalar tabi ki tepe örgütlerimiz Konfederasyonlarla paylaştık. Kovid-19’la mücadelede birçok işçimiz, emekçimiz, iş dünyamız sıkıntılarla karşı karşıya bu problemi aşmaya odaklanmışken böylesi yenilir-yutulur türde üzücü cümlelerin yer aldığı ses kaydını dinlemek derinden üzdü. Bugün 1 Mayıs dolayısıyla başkanın, işçi ve emekçi bayramı ile ilgili açıklamasını da okuduk. Birlik, beraberlik, işçi ve emekçinin hakkı, sendikaların öneminden bahsediyor. İkiyüzlülük ve takiyelik örneği olarak görmek dışında Başkan bize bir şans vermiyor. Bu ikiyüzlülüğü sindiremiyoruz.”

“YARGIYA TAŞIYORUZ”
Sendikaların asli görevlerinden birisinin topluma yön vermek olduğunu belirten Söylemez, “Bizim bu tarz bir üslup ve hakaretle savaşımız yargıda olacaktır. Genel Merkezimiz sürece dahil oldu. Başkan beye ait olduğu iddia edilen ses kaydı nedeniyle Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusu dahil yargıda süreci takip edeceğiz” dedi.
 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.