HANIMELLER ÇARŞISI MERKEZEFENDİ’YE KAZANDIRILACAK

Merkezefendi Belediye Başkanı  ve Cumhur İttifakı’nın AK Partili Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Muhammet Subaşıoğlu, 2019-2024 dönemi projeleri arasında yer alan Hanımeller Çarşısı, Merkezefendili kadınları şimdiden heyecanlandırıyor...

20-03-2019 14:45

Subaşıoğlu, “Hanımeller Çarşımızda, geleneksel olarak kadınlarımızın üretmiş olduğu tüm ürünlerle ilgili satış imkânı sunulacak. Önümüzdeki dönem Hanımeller Çarşısı’nda kadın ve istihdamla ilgili yol alacağız” dedi.
Merkezefendi Belediye Başkanı  ve Cumhur İttifakı’nın AK Partili Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Muhammet Subaşıoğlu, 2019-2024 dönemi vizyon projeleri açıklamasıyla birlikte Merkezefendililer büyük bir heyecan yaşadı. 7’den 70’e herkese hitap eden projeler arasında yer alan Hanımeller Çarşısı, özellikle Merkezefendili kadınların dikkatini çekti. Kendi ürettikleri ürünleri satma imkânı bulan kadınlara, böylelikle iş imkânı da sağlanmış olacak.
Subaşıoğlu, Hanımeller Çarşısı’nın önümüzdeki dönem ilçeye kazandırılacağını söyleyerek, “Merkezefendi’de yaşayan kadınlarımızın ürettikleri ürünleri satabilecekleri modern bir çarşıyı ilçemize kazandıracağız. İçerisinde geleneksel olarak, kadınlarımızın üretmiş olduğu tüm ürünlerle ilgili satış imkânı sunulacak. KOSGEB tarafından hanımlarımıza destek amaçlı verilen kredilerle ilgili Merkezefendi Belediyesi olarak Hanımeller Çarşımızda farklı bir mantıkla yol almak istiyoruz. Önceki dönem Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci, ‘Dünya ticaretinin yüzde 40’ı e-ticaret olacak’ demişti. Bizler de kadınlarımızla ve e-ticaretle ilgili Hanımeller Çarşımızda çok önemli bir şemsiye olacağız. Kadınlarımıza hem web sitesi hem de kiralık dükkânlarla ilgili cari masrafları olmasın diye iş yeri imkânları sunacağız. Önümüzdeki dönem Hanımeller Çarşısı’nda kadın ve istihdamla ilgili yol alacağız” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.