Hareketsiz yaşama karşı yürüdüler

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ve Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle, 3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü etkinliği çerçevesinde obezitenin azaltılması, toplumda sağlıklı beslenme alışkanlıklarının geliştirilmesi ve sağlıklı yaşam kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla yürüyüş programı düzenlendi...

03-10-2018 15:33

Sağlık Bakanlığı tarafından  ‘Her Gün 10 Bin Adım’ temalı olarak tüm illerde yapılan yürüyüş etkinliği, Denizli’de Yenişehir Yürüyüş yolunda gerçekleştirildi. Denizli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinliğe Denizli Vali Yardımcısı Ali Cergibozan, Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Başgün, Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Ekici, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Aytekin Polat, Sağlık Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Burak Altan, Servergazi İmam Hatip Ortaokulu idaresi, öğrenciler ve sağlık çalışanları katıldı.

Yürüyüşe yaklaşık 500 kişi katılırken öğrenciler ellerinde ‘Her gün 10 Bin Adım’ yazan dövizlere yürüdü. Yürüyüş sonrası Servergazi İmam Hatip Ortaokulu’nda beden eğitim öğretmenleri eşliğinde çocuklarla fiziksel aktivite ve oyunlar oynandı.  Ayrıca sağlıklı yaşam aracıyla yürüyüşe katılan öğrencilere elma, su ve ağız - diş seti dağıtıldı.

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk Sağlık Bakanlığı tarafından obezitenin azaltılması ve sağlıklı yaşam kültürünün benimsenmesi amacıyla tüm illerde 3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü etkinliği düzenlendiğini belirterek; “Fiziksel aktivitenin sağlık için öneminin yeterince anlaşılamaması ve giderek daha hareketsiz bir yaşam
tarzının benimsenmesi, toplumda obezite, kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, diyabet, osteoporoz gibi kronik hastalıkların görülme sıklığını arttıran önemli nedenlerden biridir. Günlük yaşamı mümkün olduğunca aktif geçirmek,  sağlıklı bir yaşamın ilk adımıdır. Bugün Servergazi İmam Hatip Ortaokulu ile birlikte yaptığımız etkinlikle farkındalık oluşturmaya çalıştık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.