Hayırsever iş adamı eşi adına ambulans bağışladı 

Sağlık sektöründe yaptığı bağışlar ile dikkat çeken Hayırsever iş insanı Halil Çarkıt, eşi Sebat Çarkıt adına bir adet tam donanımlı ambulans alarak İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak üzere bağışladı. Ambulansın teslimi Denizli Valisi Ali Fuat Atik’in katıldığı törenle gerçekleştirildi...

07-01-2023 14:20

Valilik Toplantı salonunda Hayırseverler Halil-Sebat Çarkıt çiftine Denizli Valisi Ali Fuat Atik tarafından sağlık alanına verdikleri desteklerinden dolayı plaket takdimi yapıldı. Hayırsever Halil Çarkıt, daha önce de bir Aile Sağlığı Merkezi yaptırdığını, ambulansı ise eşi adına bağışladığını belirtti ve sağlık hizmetlerine katkılarından dolayı mutluluğunu dile getirdi. Denizli Valisi Ali Fuat Atik ambulans bağışında bulunan Hayırsever Halil - Sebat Çarkıt çiftine plaket vererek “Sizlerden Allah razı olsun. Allah hayrınızı kabul etsin. Bu bağışınız insanlara çok büyük fayda sağlayacak, onların hayır duasını alacaksınız. Çok güzel bir iş yaptınız, sizlere teşekkür ediyorum. Allah birinizi bin etsin” dedi. Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk de hayırsever çifte teşekkürlerini ileterek “Hayırseverimiz Halil Çarkıt daha önce de şimdi Merkezefendi İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Halil Çarkıt Aile Sağlığı Merkezi olarak kullanılan binayı yaptırmıştı. Bugün de eşi Sebat Çarkıt adına tam donanımlı bir ambulans bağışlıyor. Sağlık alanına desteklerinden dolayı hayırseverlerimize çok teşekkür ediyorum. Allah hayırlarını kabul etsin” diye konuştu.
Denizli Valiliği önünde düzenlenen ambulans anahtar devir teslim törenine Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk ve Hayırsever Halil-Sebat Çarkıt çifti ve çocukları katıldı. Törende; ambulansın anahtarını sağlık çalışanlarına teslim eden Hayırsever Çarkıt çifti, ambulansa binerek sirenlerini açtı ve Sebat Çarkıt anons yaparak “Ambulansımız cümleten hayırlı olsun, güle güle kullansınlar, Allah kaza bela vermesin” dedi. Son yapılan bağışla birlikte Denizli’de ambulans sayısı 115’e yükselirken yeni bağışlanan ambulans da Yenişehir Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonuna verildi.

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.