HAYIRSEVERDEN YENİ YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ

Denizlili hayırsever Bezsan Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Akçay bağışlarına yenisini ekledi ; hayırseverimiz ve PAÜ Hastanesi arasında yeni bir yoğun bakım ünitesinin kısa bir sürede hizmete açılabilmesi için protokol imzalandı...

19-09-2019 16:00

Hayırsever Akçay daha önce Hastanemizin Nöroloji Yoğun Bakım Ünitesinde  kullanılmak üzere Ventilatör ( solunum )  cihazı  bağışlamış ve sonrasında Türkiye’de ilk olan Aritmi merkezini de hastanemize kazandırarak hastalarımızın şehir dışına gitmelerinin önlenmesini sağlamıştı.
   Bağışlarına devam eden hayırseverimiz Muammer Akçay son olarak   Himmet Akçay Girişimsel Pulmonoloji ( Servis ve Yoğun Bakım ) Ünitesinin yapımını üstlendi.
Yeni açılan ünite ile  Göğüs Hastalıkları, Göğüs Cerrahisi, Kalp Damar Cerrahisi vb. takibi gereken hastaların dahili diğer sorunlarının da hızla tedavi edebilecek donanıma sahip koşullarda bir ünite olacağı;  yoğun bakım  ve sonrası tedavileri sağlanarak hastalara en iyi hizmet verileceği bildirildi.
         Başhekimlik makamında gerçekleşen protokole PAÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Türkçüer. Başhekim Yardımcısı ve Göğüs Hastalıkları AD. Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erhan Uğurlu  ve Nöroloji AD. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çağdaş Erdoğan  katıldılar.
         Başhekim Prof. Dr. Türkçüer daha önce birçok bağışta bulunan hayırseverimiz Muammer Akçay’a  yeni bağışı için  hayırseverlere örnek olduğu için teşekkür ettiler.
 

 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.