Hedefimiz 2023,2053,2071

PAÜ Rektörü Hüseyin Bağ "Türkiye’nin 21. Yüzyıl için belirlediği vizyon ve hedeflere ulaşmasında üniversitelerimizin rolü büyük olacaktır. Gerek ülkemizin küresel güç olma, gerekse 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşabilmesi için bilimsel araştırma faaliyetlerinde nitelikli insan gücü yetiştirilmesi büyük önem arz etmektedir" dedi...

11-10-2018 00:03

Pamukkale Üniversitesi 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Açılış Töreni; Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Erbil, Hâkimler ve Savcılar Kurulu Üyesi Alp Arslan, Baro Başkanı Av. Müjdat İlhan’ın verdiği açılış dersleri ile gerçekleştirildi.
Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene; Vali Hasan Karahan, Yargıtay Onursal Başsavcısı Hasan Erbil, HSYK Üyesi Alp Arslan, 11. Komando Tugay ve Garnizon Komutan V. Piyade Alb. Bilal Öztürk, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, Baro Başkanı Av. Müjdat İlhan, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Âdem Uslu, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ile birlikte ilçe kaymakamları ve ilçe belediye başkanları, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Melek Sözkesen ile birlikte çok sayıda protokol üyesi, akademisyenler, Pamukkale Üniversitesi İdari Yönetimi ve öğrenciler katılım gösterdi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören Pamukkale Üniversitesi’nin tanıtım filmi gösteriminin ardından Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Müzik Eğitimi Bölümü Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Fatıma Akyüzlüer ve Öğr. Gör. Birol Işıkdemir’in sunduğu müzik dinletisi ile devam etti.
Gerçekleştirilen müzik dinletisinin ardından tören, sırasıyla Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve  Denizli Valisi Hasan Karahan’ın açılış konuşmaları ile devam etti.
Pamukkale Üniversitesi 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Açılış Töreni’nin açılış konuşmalarından ilkini gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ şunları kaydetti. ‘‘Pamukkale Üniversitesi yeni eğitim-öğretim yılına, her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni umutlarla başlıyor. Pamukkale Üniversitesi; eğitimde, bilimde, kültürde, sanatta ve sosyal hayatta, kısacası yaşamın her alanında marka ve bir dünya üniversitesi olma hedefiyle her geçen yıl nitelik ve nicelik olarak gelişerek, büyük mesafeler kat etmiştir. Türkiye’nin 21. Yüzyıl için belirlediği vizyon ve hedeflere ulaşmasında üniversitelerimizin rolü büyük olacaktır. Gerek ülkemizin küresel güç olma, gerekse 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşabilmesi için bilimsel araştırma faaliyetlerinde nitelikli insan gücü yetiştirilmesi büyük önem arz etmektedir. Türkiye’nin stratejik hedeflerine ulaşabilmesi; üniversitelerimizin performansı ve yetişmiş insan gücünün geliştirilmesi ile yakından alakalıdır. Temel gayemiz, gençlerimizi en güncel bilgi ve becerilerle donatılmış, mesleki açıdan yetkin, vizyonel bakış açısına sahip ve inovatif düşünebilen bireyler olarak mezun edebilmektir.Üniversitemizin kuruluşundan itibaren çalışmalarımızda bizlere her türlü desteği veren başta Sayın Cumhurbaşkanım olmak üzere Valilerimiz, Milletvekillerimiz ve Belediye Başkanlarımıza, ilimizin değerli bürokratlarına, tüm Kamu Kurum ve Kuruluşu Temsilcilerine, Sanayicilerimize, Sanayi ve Ticaret Odası ile diğer Oda ve Meslek Kuruluşlarına, Sivil Toplum Kuruluşlarına, Kıymetli Basınımıza, Değerli Hemşerilerimize bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Üniversitemizin bugünlere gelmesinde emeği geçenleri ve katkıda bulunanları saygı ile aramızdan ayrılanları ise rahmetle anıyoruz. Sözlerimi tamamlarken, 2018-2019 eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum, törenimize katılımınız için tekrar teşekkür ediyor, saygı ve hürmetlerimi sunuyorum. ’’
Denizli Valisi Hasan Karahan yaptığı açılış konuşmasında şunları dile getirdi. ‘‘Üniversitemiz şehrimizle içli dışlı, şehrimizin önemli bir değeridir. 26 yıldır Denizli’nin büyümesinde ve kalkınmasında, Denizli’nin sanayi ve ihracat şehri olmasında büyük katkılar sağlayan önemli bir kurumumuz olan Pamukkale Üniversitesi, güçlenerek yaşamakta olup, üniversite-şehir ve bilim-sanayi işbirliğinin artırılması adına her türlü işbirliğine açık olup destek vermeye devam edeceğiz.’’
Yapılan açılış konuşmalarının ardından tören akademik yıl açılış dersleri ile devam etti.
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nda ilk olarak öğrenci alan Pamukkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencilerinin de katıldığı törende sırasıyla Denizli Baro Başkanı Av. Müjdat İlhan, Hâkimler ve Savcılar Kurulu Üyesi Alp Arslan ve Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Erbil yılın açılış derslerini gerçekleştirdiler.
Açılış derslerinin ardından tören protokol üyelerinin törene katkı ve katılım gösteren konuklara hediye takdimi ile son buldu.
 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.