HORZUM YENİDEN YETKİ İSTEDİ

25-26 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Mayıs ayında gerçekleştirilecek seçim öncesi Bağımsız Meslek Grubu adına yarışacak Ali Osman Horzum, önceki gün meslektaşlarının katılımıyla seçim koordinasyon merkezi (SKM)’nin açılışını gerçekleştirdi...

02-05-2019 17:49


Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası 25-26 Mayıs tarihlerinde seçimli olağan genel kurul gerçekleştirecek. 1238 üyeye sahip odada meslek mensupları seçimlerde 7 kişilik yönetim kurulunu belirleyecek ve yönetim kendi içinde başkanını seçecek. Seçme katılan meslek grupları yönetimde çoğunluğu elde ederek başkanlığı almak isteyen toplamda 5 gurup adına adaylar kıyasıya yarışacak. Çok sayıda Mali Müşavir ve Muhasebecinin katılımıyla gerçekleşen Bağımsız Meslek Grubu adayı Ali Osman Horzum’un  SKM açılışında yaptığı konuşmasında, “2016 yılında yola çıktığımız Bağımsız Meslek Grubu olarak, odaya hizmet yarışımızda siz değerli meslektaşlarımızın desteği ile bir buçuk yıl başkanlık yaptım. Grubumuzun başkanı olarak değil, 1228 meslektaşımızın başkanı olduk. Bütün meslektaşlarımıza eşit mesafede adaletli davrandık. Hepsinin başkanı olarak bize emanet ettiğiniz paralarınızı odamızın bütçesinde mali disiplin olarak uyguladık. Ve bu mali disiplinimizi bütün üyelerimizin görmesi, incelemesi, mali müşavirin bir özelliği olan hesap sorması içinde internet sitelerimizde yayınladık” dedi.
 
SMMMO’nu başkanlığını yaptığı süreçte asıl duruşlarından ödün vermediklerini söyleyen Horzum, “Bu şeffaf yönetimimizden, adaletli duruşumuzdan ve mali disiplin uygulamamızdan dolayı bu dönemde bir dönem daha başkan adayı olarak çıkmam gerektiğimi söyleyen ve sizlerin desteği ile bu dönem daha başkan adayıyım. İnşallah siz değerli üyelerimizin oylarıyla 2019-2022 döneminde gene 2016 yılındaki ruhumuzla ortak akıl birlikte yönetim sloganımızla hiç taviz vermeden odamızı yönetmeye talibiz arkadaşlar” diye konuştu.
 
Görevi devraldıktan darbenin kendilerinde bıraktıkları zarardan bahseden Horzum, “Bu süreç içersinde 9 Haziran 2016’da görevi devraldıktan sonra da hepinizin malumu 15 Temmuz Darbe girişimini yaşadık. Darbe girişiminin haftasına varmadan olağanüstü hal ilan edildi. Bu olağanüstü hal sürecinde Kanun Hükmünde Kararname(KHK)’lerle birçok başkanlar kamu sektöründe müdürler görevden alındı. Böyle bir süreçte ekonomimizde ciddi anlamda sekteye uğradı ve sıkıntılar yaşadık” şeklinde konuştu.
 
11 Projenin hayata geçmesi sürecinde neden sadece 8 projede hayata kaldıklarını söyleyen Horzum, “Ve sizlere 2016 yılında Bağımsız Meslek Grubu olarak 11proje sunmuştuk. Bu 11 projenin 8’ini gerçekleştirdik. Yarım dönem yapmış olmama rağmen 3 tanesini gerçekleştiremedik. Bu öz eleştiriyi de tüm platformda yapıyorum arkadaşlar. Bununda ana sebebi o hal döneminde olmamızdır, yarım dönem olarak görev yapmamızdır. Çünkü mesleğimizde çeyrek yüzyıldır bekleyen sorunlarımızı mecliste çözülecektir. İnşallah bu dönem bu sorunları çözmek için gerek ekibimiz, gücümüz, kadromuz vardır arkadaşlar” şeklinde konuştu.

  
Diğer grupların adayı olan meslektaşlarına başarılar dileyen Horzum, “Ayrıca bizim grubumuzun dışında aday olan diğer 4 gruptaki başkan adayları arkadaşlarım, gruba gönül veren çalışan arkadaşlarım onlarında tamamı benim meslektaşlarımdır, onlarda bu mesleğe gönül vermiş kişiler olarak bu yarışa girmişlerdir. Kendilerini de kutluyorum. 25-26 Mayıs’ta genel kurulu yapar 27 Mayıs’ta seçimi yaparız. Omuz omuza kol kola 1238 meslektaş, 190 stajyerimizle Denizli Mali Müşavirlerin Türkiye’de TÜRMOB’da, ekonomide, ses getirmesi için birlikte yürürüz arkadaşlar” ifadelerini kullandı.
 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.