İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARI KARANTİNAYA ALINMAYACAK MI ?

İçişleri Bakanlığının genelgesine rağmen yasak olan iftar yemeği veren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın yemek boyunca yanında AK Partili Pamukkale İlçe Belediye Başkanı Avni Örki ile yan yana oturduğu öğrenildi. Avni Örki’nin testinin pozitif çıktığı ertesi gün sabahı sonrası ise son temaslı kişilerin karantinada olması gerektiği akıllara gelirken Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan 23 Nisan törenlerine katıldı, makamında İl Başkanı Yücel Güngör ile bir araya geldi..

24-04-2021 16:30


Denizli’de örnek olması gerek belediye başkanları öncelikle yasak olması gereken toplu iftar yemeğine katılarak ilk hataya imza attı . 22 Nisan Perşembe günü Çamlık özel ofiste ilçe belediye başkanlarını bir araya getiren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan kendisinin de imza attığı valilik kararını çiğnemiş oldu.

TEDAVİ GÖREN PERSONEL YEMEĞE GELDİ
İddiaya göre yemek hazırlığına covid virüs testi pozitif çıkan BELTAŞ Personeli F.A’nın tedavi gördüğü ve evinde karantina olması gereken o gün, ilçe belediye başkanlarının yemek yiyeceği salonda yer aldığı öğrenildi.
Çalışan personellerinde rahatsız olduğu yemek hazırlığında yer alan covidli personelden korkulurken, bir kovid haberi de Avni Örki’den geldi.

ÖRKİ GECEYE KOVİDLİ Mİ KATILDI?
 Pamukkale İlçe Belediye Başkanı Avni Örki’nin başkan yardımcısı Ayhan Soyfidan’ın 3 gündür evde pozitif çıkan covid 19 virüsü testi tedavisi gördüğü öğrenildi.
Avni Örki’nin Ayhan Soyfidan’dan virüs bulaşması ihtimali ele alınırsa ilçe belediye başkanları ile olan yemeğe de virüslü katılmış olabileceği düşünülüyor.

İLÇE BAŞKANLARI TEPKİLİ “YEMEK ŞARTMIYDI”
Birçok ilçe belediye başkanı Osman Zolan’ı kırmamak için yemeğe katılığını ve durumdan çok rahatsız olduklarını belirtirken, yaşanan virüs olayından ise Osman Zolan’ın ders çıkarması gerektiğine dikkat çekiyor.

KARANTİNADA OLMASI GEREKEN ZOLAN DIŞARDA GEZİYOR
Virüslü birisi ile temaslı olan vatandaşların 10 günlük karantinada tutulduğu kuralı ise  henüz Osman Zolan için uygulanmıyor.
23 Nisan törenlerine katılan Osman Zolan Ak Parti İl Başkanı Yücel Güngör ile makam odasında bir araya geldi.
Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ve Denizli Valiliği ise yaşanan bu süreç hakkında sessizliğini koruyor  
 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.