KARACA GENEL MERKEZE BAYRAK AÇTI

CHP’li Orhan Karaca,  disiplin kararını eleştirmek için, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adalet yürüyüşünden esinlenerek, kendiside CHP’nin adalet sistemnini eleştirmek için Denizli’den Ankaraya yürüme eylemi başlattı. Karaca’ya parti içinden destek de geldi, eleştirenlerde her geçen gün artıyor ..

20-11-2021 13:00

CHP’li Orhan Karaca, disiplin kararını eleştirmek için, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adalet yürüyüşünden esinlenerek, kendiside CHP’nin adalet sistemnini eleştirmek için Denizli’den Ankaraya yürüme eylemi başlattı. Karaca’ya parti içinden destek de geldi, eleştirenlerde her geçen gün artıyor
CHP önceki dönem Merkezefendi Mecli süyesi olan Orhan Karaca, Denizli’deki muhalif kanadın adeta sesi oldu. Orhan Karaca parti içinde yaptığı eleştiriler, sosyal medya paylaşımlarından dolayı 1 yıl geçici ihraç cezasını protesto etmek için yollara düştü. Orhan Karaca’nın seçtiği protesto yöntemi ise partiyi yine ikiye böldü. 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun büyük yankı uyandıran “Adalet Yürüyüşü” protestosunu uygulamak isteyen Orhan Karaca Denizli’den Ankara’ya yürüme kararı alınca, destek veren de oldu karşı çıkanda. 
Orhan  Karaca’nın bu eylemine destek ise, CHP Merkezefendi İlçe eski Başkanı Tolga Varlıker’den gelirken, parti içinden ise Orhan Karaca’ya “CHP Genel Başkanı Türkiye için adalet yürüuyüşü yaptı. CHP’li bir üye ise partiyi eleştirmek için yürüyüş yapıyor. Bu yürüyüş Adalet Yürüyüşlerini gölgeler, amacını zedeler, keşke başka bir eylem seçseydi” diyerek Orhan Karaca’ya tepki gösyteriyor. 
Orhan Karaca’nın ise Denizli’den başlattığı yürüyüş ise Afyon ili Dinar İlçesi’nde  son bulduğu öğrenildi. Orhan Karaca’nın Dinar’da rahatsızlandığı ve doktorların ise yürüyüşün bitmesi gerektiğini söylemesi üzerine Karaca yürüme eylemimnden vazgeçti.

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.