Karaca ‘İSTİFA’sını böyle açıkladı.

Merkezefendi Belediyesi şirketi Merkezefendi Temizlik Ulaşım İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret AŞ’nin (MERTAŞ) Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Karaca, görevini Başkan Şeniz Doğan ile yaşadığı görüş ayrılıkları nedeniyle bıraktığını söyledi. İstifanın ardından Karaca hakkında CHP’den ihracı istedi...

08-08-2020 14:00

2019 yerel seçimlerinin ardından Merkezefendi Belediyesinde sular durulmuyor. Eski ilçe Başkanı Tolga Varlıker’in ardından şimdi de Orhan Karaca ile görüş ayrılığı yaşayan Şeniz Doğan, yol arkadaşlarının Cumhuriyet Halk Partisi’nden de ihracını istedi.

AYNI YOLDA YÜRÜMÜŞLERDİ
2014-2019 döneminde Merkezefendi Belediye Meclisinde CHP üyesi olarak birlikte görev yapan Şeniz Doğan ile Orhan Karaca yine yerel seçim döneminde birlikte çalışırken, ilçe başkanı Tolga Varlıker ile Merkezefendi Belediye Başkanlığı kazanan kadronun içinde yer almıştı.

“MERTAŞ” SONU GETİRDİ
26 Nisan 2019’da yapılan genel kurul ile Karaca, Merkezefendi Belediyesinin şirketi olan MERTAŞ’ın Yönetim Kurulu Üyeliğine getirildi. Ancak, CHP Merkezefendi eski İlçe Başkanı Tolga Varlıker’in ekibinden olan Orhan Karaca ile Başkan Şeniz Doğan’ın arasının açılması Orahn Karaca ile devam ederek görüş ayrılıkları ayyuka çıktı. Bu süreçte Karaca’nın “Matematiğe meraklandım bu sıra işim gücüm rakamlar... Cevaplarınızı bekliyorum 1 Birim=10 pera 10 para= 20 point ederse 20 birim x 40 pera kaç point eder” paylaşımı Şeniz Doğan’ın üzerinde bomba etkisi yaratmıştı. Bu süreç 20 Temmuz’da yapılan genel kurulda Karaca’nın MERTAŞ Yönetim Kurulu Üyeliğinden ayrılmasıyla sona erdi.

KARACA’DAN AYRILIĞI DUYURAN AÇIKLAMA
Karaca, MERTAŞ Yönetim Kurulu Üyeliğinden ayrılmasıyla ilgili “26.04.2019 günü yapılan olağan genel kurulda 2 yıllığına Merkezefendi Belediyesi MerTaş yönetim kurulu üyeliğine atandım Anonim şirketlerin her dönem sonunda gelir tablosu hesap bilançosu ve Faaliyet raporunun ibra edilmesi ve sonraki dönemi planlanması için 20.07.2020 tarihinde yapılan olağan genel kurulda Gündeme konulan Yönetim Kurulu Üyeliği değişiminin görüşülmesi maddesinin de konulması özellikle şahsıma gösterilen vefanın karşılığı bir sonun başlangıcıydı gündem maddesi konusunda söz alarak Yönetim Kurulu Başkanı ve Şirketin Genel Müdürüne tek başına atacağı İmzasıyla şirketimizi temsil ve ilzama tam yetki verildiği yönetim kurulu üyeliğinin neredeyse hiç bir görevinin olmadığı dolayısıyla süreçte Yönetim Kurlu üyeliğine devam etmeyeceğimi belirterek, #MerTaşYönetimKuruluÜyeliğindenAyrıldım. KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR!” açıklamasını yaptı. Yönetim kurulu başkanlığını ve genel müdürlüğünü Ergün Ürekli’nin üstlendiği MERTAŞ’da Süleyman Semerci, Osman Tığ ve Aydın Aslan yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyor.

CHP’ DEN İHRACI DA İSTENDİ
Öte yandan, Orhan Karaca, kesin ihraç talebiyle CHP İl Disiplin Kuruluna sevk edildi. Karaca, disiplin kuruluna savunma verdiğin belirtti.

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.