‘Kız Kardeşim’ Projesi Denizli’de!

Kız Kardeşim Projesi Eğitim Tırı bugün ve yarın -1-2 Ekim tarihinde Denizli’de olacak. Proje eğitim tırı içerisinde 18-55 yaş arası kadınlar İnternet Güvenliği eğitimi alacaklar. Bu kapsamda Denizli’de yaşayan tüm 18-55 yaş arası kadınlara eğitim tırımıza davetli...

01-10-2018 11:11

Kadınların ekonomik ve sosyal konumlarını güçlenmesi, bölgesel ekonomik kalkınmada etkin rol almalarını sağlamak ve fırsat yaratmak için Coca-Cola Türkiye tarafından hayata geçirilen Kız Kardeşim Projesi, 2016 ve 2017 yıllarında Boğaziçi Üniversitesi Yaşam boyu Eğitim Merkezi işbirliği ile yürütülmüştür. Kadınlara kişisel gelişimin yanı sıra iletişim, etkili konuşma ve bireysel motivasyon gibi konularda eğitim içerikleri aktarılmış ve proje kapsamında kendi alanlarında rol model olan, ilham veren lider kadınlarla katılımcılar bir araya getirilerek tecrübe aktarımı sağlanmıştır. 2016 ve 2017 yılında 20 ilde gerçekleşen eğitimlerle 2000 kadına ulaşılmıştır.
Kadınların ekonomik hayata katılım konusunda gerekli bilgi ve becerilerle donatılarak toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlenmesi ve ekonomik kalkınmada aktif rol almaları için desteklenmesi amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Habitat Derneği, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Coca-Cola Türkiye işbirliği ile yürütülen Kız Kardeşim Projesi bu eşitsizliği ortadan kaldırmakta önemli rol oynayacak olup 2018 yılı içerisinde 30 ilde gerçekleştirilecek eğitimler yoluyla 9.000 kadına ulaşacaktır.

Proje kapsamında, girişimci olmak ve ekonomik hayata katılmak isteyen kadınlara girişimcilik, finans, bilişim ve iletişim alanlarında eğitim müfredatları aktarılarak
destek sağlanacaktır. Ayrıca proje illerinin bazılarında fikir üretme ve girişimcilik kampları ile kadın girişimcilerle ilham buluşmaları gerçekleştirilecektir. Proje yerel eğitimlerine ek olarak İstanbul, İzmir, Gaziantep, Şanlıurfa ve Mersin’de 500 mülteci kadın için de girişimcilik eğitimleri verilecektir. 
Eğitim Tırımız Yollarda!
Kız Kardeşim Projesi Eğitim Tırı Ağustos, Eylül, Ekim aylarında 12 proje ilinde yollarda olacaktır. Proje eğitim tırı içerisinde İnternet Güvenliği Eğitimleri gerçekleştirilecektir. Eğitimin gerçekleşeceği iller; Sinop, Ordu, Erzurum, Kayseri, Adana, Mersin, Antalya, Isparta, Çanakkale, Bursa, Denizli ve Aydın (Kuşadası), ’dır. Her ilde 2 gün boyunca eğitim salonu olarak kullanılacak tırın içerisinde İnternet Güvenliği Eğitimi verilecektir. Eğitim içeriği katılımcıların İnternet Güvenliği ile ilgili temel bilgileri anlamalarına yardımcı olacak içerikleri ve atölye çalışmalarını içermektedir.
Eğitimler il merkezlerinde bulunan ‘’Kız Kardeşim Eğitim Tırı’’nda gerçekleşecektir. Eğitim aşağıdaki konuları kapsamaktadır;
1. Bilgi, Veri ve Kişisel Veri Nedir?
2. Güvenlik Nedir?,
3. Kişisel Verilerin Korunması
4. Saldırılar ve Saldırganların Tarihsel Süreci
5. İnternet Tehditleri ve Tehditleri Önleme
6. Saldırganlar ve Türleri
7. Gelecekte Saldırganlar ve Tehditler
8. Donanım ve Kişisel Cihaz Güvenliği,
9. Sosyal Mühendislik Yöntemleri
10. İnternet ve Bilgi Doğruluğu
İnternet Güvenliği Eğitimleri aynı zamanda “internet güvenliği” farkındalığının oluşturulmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Eğitim tırının Denizli’den sonraki durağı Aydın (Kuşadası) ve Kayseri olacaktır.
Detaylı bilgi için; kizkardesim@habitatdernegi.org
 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.