KURULTAY DELEGESİ OLMAYAN BAŞKANLARDAN ŞAŞIRTAN ZİYARET

CHP Denizli İl Konhgresinde Muharrem İnce hayranı il başkan adayını destekleyen ve seçimleri kaybederek kurultay delegesi dahi olamayan 3 ilçe belediye başkanı Kurultayda tek aday olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yaptıkları ziyaret dikkat çekti...

13-07-2020 11:00

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanlığı’nde Şubat ayında gerçekleştirilen İl Başkanlığı seçimlerinde, Mahir Akbaba ve Bülent Nuri Çavuşoğlu yarışmış ve il başkanlığı koltuğuna Bülent Nuri Çavuşoğlu oturmuştu.
Kongre sürecinde Mahir Akbaba listesinde yer alan 3 ilçe belediye başkanı süpriz bir şekilde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ziyaret etmesi kafaları karıştırdı.
Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi ve Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, özellikle bir çok ziyaretinde Muharrem İnce’yi desteklediğini ““Ben değişimci değilim Muharrem İnce’nin ta kendisiyim” “ demişti.  3 belediye başkanı bu tavrına rağmen CHP İl Başkan Adayı Mahir Akbabayı desteklemesi ise Denizli CHP kulislerinde tepki toplamıştı.
Mahir Akbaba’nın İl Başkanlığı seçiminde dahi  yaptığı konuşmasında “İl Başkanı örgütünden aldığı güç ile, hiç bir kişi, hiç bir kurum Sayın Genel Başkanımızda dahil, Denizli İl Örgütünün karşısında duramaz” diyerek mesajını yenilemişti.
Yaşanan Bu gelişmelere rağmen CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’da Muharrem İnceyi destekleyen Mahir Akbaba’yı desteklemiş ve il başkanlığının devam etmesi için aktif çalışmıştı.
Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi ve Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik bir ziyarette il başkanlığı seçimlerinde iş birliği yaptıkları CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca ile bir araya geldi.
Kaybeden isimlerin bir araya geldiği ziyaretler sonrası ise belediye başkanlarının ise Kurultay  Delegesi dahi olamadıkları Kurultay için sözler yazması ise dikkat çekti. Mahir Akbaba listesinden Kurultay Delegesi yazılan ve seçimi kaybeden belediye başkanlarının bu ziyaretleri ise CHP kulislerinde uzun süre konuşulması beklenirken, özellikle kurultaya tek aday isim olarak gidilmesinin bu ziyarette büyük etken olduğu da kulisler arasında
 

 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.