MERKEZEFENDİDE GEZİ DİRENİŞÇİLERİ KAZANDI… YEŞİL ALAN KALDI

CHP’li Merkezefendi Belediyesi tarafından Cuma günü yarım saatlik meclis arası komisyon kararı ile  yeşil alandan imara açılması beklenen parsel hakkında kamuoyu eleştirileri sonrası olay önce Pazartesi gününe kaldı. Bu gün toplanan meclis sonrası gündem maddesi geri çekildi ve yeşil alanda imar değişikliği yapılmadı.   Merkezefendi Belediyesi skandal kararlar almaya devam ederken, tepkilerin odağında bir yönetim anlayışı ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor...

10-08-2020 18:00

Cuma günü meclise alınan ve tek toplantıda bitirilmesi planlanan yeşil alanın imara açılması çalışması tepkiler ile komisyona havale edildi. İlk olarak Yarım saat komisyon arası verip komisyonda karar alıp daha sonra tekmem meclis toplantısında görüşülerek kabul edilmesi beklenen madde hakkında İYİ Parti e CHP’li Meclis üyelerin tepkisi dikkat çekti. Konunun araştırılmasını isteyen iki parti üyeleri konuyu pazartesi gününe erteleme kararı aldı.
GÜLİZAR BİÇER FAKTÖRÜ
Hafta sonu CHP’de tekrar Genel Başkan Yardımcısı olması beklenen üstelik Çevre ve Doğa’dan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’nın ise duruma büyük tepki gösterdiği  ve kararda oy kullanan meclis üyelerinin yargılanacağı mesajını verdiği öğrenilirken, Karaca’nın atamasının Pazartesi günü sabah saatlerinde olmasının ardından ise Merkezefendi Belediyesi’nde konu hakkında fikirlerin değiştiği iddia ediliyor.
KAMUOYU TEPKİ GÖSTERDİ
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ve İYİ Parti Milletvekili Yasin Öztürk’ünde bu karar için tepkili olduğu ve meclis üyeleri ile sık sık görüşüldüğü öğrenildi.
İki partinin pazartesi günü öğle saatindeki değerlendirme toplantısında ise Şeniz Doğan’ın meclis üyelerini ikna edemediğini ve kararın gündem maddesinden geri alınması gerektiği görüşü ağır bastığı öğrenildi.
ŞENİZ DOĞAN’DA SİTEM DOLU AÇIKLAMALAR
Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın konu hakkında ise değerlendirme toplantısında moralinin bozuk olduğu ve meclis üyelerine de sitem dolu açıklamalar yaptığı da öğrenildi.
MECLİS GÜNDME MADDESİNİ İADE ETTİ
Yaşanan tartışmalar, eleştiriler ve restleşmelerin ardından ise konu meclis gündeminden çıkarıldı.
Sosyal medyada ve kulislerde ise olay “MERKEZEFENDİDE GEZİ DİRENİŞÇİLERİ KAZANDI… YEŞİL ALAN KALDI” diyerek yorumlandı 

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.