Milletimizle Gönül İttifakı Yaptık

AK Parti MKYK Üyesi ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan basın mensupları ile bir araya gelerek gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Son dönemde muhalefet partisi ile diğer partilerin yapmayı planladıkları ittifak ile ilgili açıklamalarda bulundu...

03-05-2018 12:55

Milletimizin darbe gecesi sokaklarda, meydanlarda, gönüllerde yaptığı ittifakı, Milliyetçi Hareket Partisi ve bize destek veren diğer partilerle siyaset sahasında hayata geçirdiklerini attıklarını ifade eden Özkan:”Tabii ki AK Parti olarak Milliyetçi Hareket Partisiyle birlikte 7 Ağustos sürecine bizler sadık kaldık; ama sözde ana muhalefet önce davetimizi kabul etmemişti. Daha sonra ani bir kararla gelip, göründükten sonra, hemen aleyhte konuşmalara başladı. Bizim açımızdan bu süreç Milliyetçi Hareket Partisi ile AK Parti’yi cumhur ittifakına taşıdı. Şimdi milletimiz ile yaptığımız bu ittifakla inşallah Türkiye’de yeni bir dönem başlayacaktır.”dedi.
Özkan sözlerine şöyle devam etti:

MİLLETİMİZLE GÖNÜL İTTİFAKI YAPTIK
Milletimizin gönlünde yaptığı ittifakı 24 Haziran milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimine de inşallah taçlandıracağız. Bu konuyla ilgili gereken hukuki düzenlemeler yapıldı ve Meclisimiz tarafından da kabul edilerek yürürlüğe girdi. Böylece sadece yönetim sistemini değiştirmekle kalmadık, aynı zamanda Türk siyasetinde farklı isimler altında örgütlenen partilerin ülkenin ve milletin geleceği için güç birliği yapabilmelerinin önünü açmış, hukuka da dayandırmış  olduk. Bu gelişmeler ülkemizde  artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının, büyük ve güçlü Türkiye hedefi doğrultusunda çok daha emin adımlarla ilerleyeceğimizin işaretleridir. Bir kez daha ülkemize, milletimize, siyaset dünyamıza hayırlı olsun.

HALKIMIZ OYNADIKLARI OYUNLARI GÖRMEKTEDİR
Ana muhalefet partisinin ve onun başındaki zatın ülkemizle, milletimizle, devletimizle olan bağı gün geçtikçe zayıflamaktadır. Vekil devşirme ve paketleme servisine başlamaları halkın gözünde onları bitirmeye yetmiştir.  15 vekilini gözleri yaşlı şekilde başka partiye peşkeş çeken zat şimdi de vekillerini geri çağırmaktadır. Evet, milletimiz ülkenin ana muhalefet partisinin enrikalarını görmüş, hafızasına kaydetmiş ve tarihe asıl CHP için not düşmüştür.

KARŞIMIZDAKİ MUHALEFETİN BİR DURUŞU OLMALIDIR
Türkiye’nin ana muhalefet partisi’ unvanı taşıyan CHP’nin, böylesine oyunların partisi haline getirilmesi doğrusu bizim yüreğimiz elvermiyor. Çünkü bizim demokrasimize göre muhalefetin en az iktidar kadar güçlü olması gerekiyor. Rekabet her yerde olduğu gibi siyasette de olmalıdır. Böyle bir CHP’nin ülkemiz ve milletimiz için siyasi alternatif olarak varlığını sürdürmesi mümkün değildir. Binde 3’lük, 5’lik partilerin üslubu ve tarzıyla ana muhalefetlik yapılmaz, yapılamaz. Hele vekillerini siyaset malzemesi yapmak halkımız nezdinde hiç de hoş karşılanmayacak bir durum olmuşur.
Eğer ana muhalefetlik iddiasında bulunuyorsanız belli bir duruşunuz olmalı, en az yüzde 50’ye talip olmak zorundasınız. CHP bindelik oranlara talipse, bizim yapacak bir şeyimiz yok zaten. Türkiye’de iktidarda bir değişiklik beklentisi olmayabilir, ama ana muhalefet konusunda çok ciddi bir değişiklik beklentisinin oluştuğunu görebiliyoruz. 2019’dan sonra AK Parti, yine güçlü bir şekilde Meclis’te ve Cumhurbaşkanlığında yer almayı sürdürecek; ama CHP’nin akıbetini kestiremiyoruz. Milletimiz her konuda olduğu gibi bu hususta da en büyük hakemdir, en doğru karar vericidir.

Haber Merkezi              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Kulis 20 - Denizli Haber - Denizli Siyaset - Denizli Gündem - Denizli Spor - Denizli Ajans sorumlu değildir.